Bundesliga: Koln konačno došao do pobjede, Bayern slavio u Stuttgartu

Bavarci povećali prednost nad drugoplasiranim Schalkeom na 11 bodova

U pet subotnjih susreta 17. kola njemačke Bundeslige igranim u 15:30 h tri su završila neodlučenim rezultatom.

Eintracht Nike Kovača na svom terenu odigrao je 2-2 protiv Schalkea. Domaći su poveli već u prvoj minuti pogotkom Jovića. U 65. minuti Haller  (koji je ušao umjesto našeg Rebića) povećava vodstvo Eintrachta. Gosti smanjuju na 2-1 preko švicarskog reprezentativca Embola u 82. minuti. U petoj minuti sudačke nadoknade Schalke dolazi do vrijednog boda golom Nalda.

Jesenski prvak Bayern slavio je na gostovanju kod Stuttgarta golom Thomasa Mullera u 79. minuti. Domaćini su propustili veliku priliku za bod kada je Kongoanac Akolo promašio jedanaesterac u posljednjoj minutu sudačke nadoknade. Mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo za momčad Stutttgarta igrao je od 81. minute.

Do prve pobjede u ovogodišnjoj sezoni došao je Koln koji je slavio pred svojim navijačima s 1-0 protiv Wolsburga. Prva tri boda donio im je Clemens.

Festival golova vidjeli smo na susretu Augsburga i Freiburga koji je završio 3-3. Augsburg je poveo u prvoj minuti golom Finnbogasona. Gosti pogocima Guntera (20.’) i Petersena (48.’ i 65.’ minuta) preokreću rezultat u svoju korist, da bi na kraju sve prosuli u zadnjim minutama susreta kada je islandski reprezentativac Finnbogasson postigao još dva gola (90+1′ i 90+3′), stigavši tako do hattricka i donijevši bod Augsburgu.

Susret Werdera i Mainza završio je rezultatom 2-2. Domaći su vodili 2-0 golovima Bargfredea i Belfodila, no Mainz dolazi do boda pogocima Quaisona (70.’) i Freia (90+3′).