Bundesliga: Kovačev Eintracht do boda protiv Borussije, Leipzig srušio Stuttgart

U devetom kolu njemačke Bundeslige najzanimljivija utakmica odigrala se u Frankfurtu, gdje je domaćin Eintracht ugostio Borussiju iz Dortmunda. Uoči početka utakmice sportski direktor Borussije, Michael Zorc, objavio je da legendarni vratar Roman Weidenfeller završava karijeru na kraju ove sezone.

Eintracht je stigao do velikog boda protiv gostiju iz Dortmunda pogocima Hallera iz kaznenog udarca, kojeg je izborio Ante Rebić te Wolfa. Za goste su zabili Nuri Sahin i Maximilian Philip.

Bayer Leverkusen je golijadom u Mönchengladbachu protiv Borussije stigao do treće pobjede u prvenstvu, dok je domaćin stigao do trećeg poraza. Domaćini su vodili u prvom poluvremenu pogotkom Johnsona. U drugom poluvremenu čak pet pogodaka gostiju u mreži domaćina preko Bendera, Baileya, Brandta, Vollanda i Pohjanpala.

Hannover je na gostovanju svladao Augsburg s 2:1. Pogodak za domaćina postigao je Gregoritsch, a tri boda gosti su osigurali u samoj završnici pogotkom Fullkruga, koji je s dva pogotka donio pobjedu.

RB Leipzig nastavio je dobru formu u Bundesligi i pobjedom došao do 19. boda u sezoni. Pobijedili su Stuttgart kod kuće s minimalnih 1:0, a jedini pogodak  postigao je  Sabitzer. Josip Brekalo ušao je u igru u 75. minuti.