Bundesliga: Kovačev Eintracht izvukao bod

U prvoj utakmici 28. kola Bundeslige Eintracht je ugostio Werder Bremen, u dvoboju momčadi sa sredine ljestvice. Utakmica je završila 2:2, a Eintracht je nadoknađivao dva gola zaostatka, pa je tako svakom protivniku pripalo jedno poluvrijeme.

U Frankfurtu se igrala izjednačenja utakmica, no onda preporođeni Werder (ne znaju za poraz puna dva mjeseca, pritom im je jučerašnji remi tek drugi u tom razdoblju) u razmaku od pet minuta zabija dva gola. Prvo je austrijski internacionalac Zlatko Junuzović, u 37. minuti šokirao Frankfurt, da bi par minuta nakon toga Bartels pogodio za 2:0, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Nastavak susreta je donio drugačiji Eintracht i očito je kako je momčad Nike Kovača nakon poluvremena izašla puno odlučnija. Već u 48. minuti je Mijat Gaćinović smanjio vodstvo Werdera, da bi u 73. minuti Fabian iz jedanaesterca donio bod Eintrachtu. Ante Rebić je u redovima domaćina odigrao svih 90 minuta.

Tako je Eintracht u drugom dijelu sezone doživio pad na tablici i sada je na 7. mjestu Bundeslige. Ekipa bivšeg izbornika Kovača je u prvom dijelu sezone držala europske pozicije, no Eintracht ne zna za pobjedu od 5. veljače. Od tada je Kovačeva ekipa izgubila čak 6 od 9 utakmica, a već sljedeći vikend moraju na teško gostovanje u Dortmund, na noge Tuchelovoj Borussiji.