Bundesliga: Kovačev Eintracht ispustio treće mjesto kod Kramarića

Momčad Nike Kovača vodila je do 91. minute susreta kada im je snove srušio Mark Uth.

Nastavak 12. kola Bundeslige donio je nam uzbudljive utakmice u kojima je palo puno golova.

Kovačevi momci na gostovanju kod Hoffenheima ispustili su tri boda te su remijem propustili doći na visoko treće mjesto iza Bayerna i RB Leipziga. Pogodak za goste postigao je Kevin Prince Boateng u 13. minuti utakmice., dok je bod domaćinu donio Mark UthAndrej Kramarić je ušao u 63. minuti, dok je Ante Rebić odigrao cijeli susret.

Bayern je lakoćom stigao do nova tri boda protiv Augsburga dvama pogocima Lewandowskog i jednog Vidala. Ovom pobjedom došli su do 29. boda te čvrsto drže prvu poziciju, dok su gosti ostali na desetom mjestu sa 16 bodova.

U najuzbudljivijoj utakmici dana Bayer Leverkusen i RB Leipzig podijelili su bodove. Na utakmici je bilo čak četiri pogotka te jedan crveni karton. Prvi u vodstvo dolaze gosti iz kaznenog udarca, kojeg sigurno realizira Timo Werner. U 44. minuti Bayer dolazi do izjednačenja pogotkom Baileya. U 52. minuti utakmice Henrichs dobija izravni crveni karton, a gosti imaju još jedan kazneni udarac iz kojeg je precizan Šveđanin Forsberg. Konačan rezultat te izjednačenje za veselje domaće momčadi postavio je Kevin Volland sedmim pogotkom u sezoni.

Mainz je stigao do 12. boda preko posljednje momčadi prvenstva, Kolna. Pobjedu u 43. minuti donio je Brosinski iz kaznenog udarca.

U još jednoj utakmici s puno golova, Wolfsburg je bio bolji od Freiburga. Već dva pogotka domaćini su postigli u prvih pola sata, a strijelci su bili Gerhardt i Malli. Gosti se u 68. minuti vraćaju u utakmici pogotkom Kapustke, ali veselje nije dugo trajalo jer samo minutu kasnije konačan rezultat od 3:1 postavlja, svojim drugim pogotkom, Yunus Malli.