Bundesliga: Kramarić asistent u remiju Hoffenheima, visoke pobjede Bayera i Borussije

Odigrane su posljednje tri utakmice četvrtog kola njemačke Bundeslige, u kojima smo vidjeli dvije očekivane pobjede favorita.

U najranijoj utakmici dana Hoffenheim je s Herthom remizirao 1:1. Već u šestoj minuti nakon kombinacije iz kornera Andrej Kramarić je centrirao, a Wagner glavom zabio za vodstvo domaćina. Ipak, bod momčadi iz Berlina donosi Esswein, koji je u 55. minuti iskoristio centaršut Plattenhardta i glavom zabio za konačnih 1:1. Kramarić je odigrao cijeli susret.

Bayer Leverkusen sa 4:0 je razbio Freiburg. Kevin Volland odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora doveo je domaćina u vodstvo u 21. minuti, a samo osam minuta kasnije nakon kombinacije iz kornera Aranguiz je povisio na 2:0. Volland je svojim drugim golom u 34. minuti zabio za 3:0, a konačnu pobjedu Apotekarima donio je Julian Brandt, koji je četiri minute prije kraja odlično izbjegao zaleđe i postavio konačnih 4:0.

Borussia Dortmund s 5:0 je deklasirala posljednjeplasirani Koln i zasjela na vrh bundesligaške ljestvice. Već u drugoj minuti Yarmolenko je s desne strane centrirao, a Philipp glavom zabio za 1:0. Nakon kornera u sudačkoj nadoknadi lopta je ispala gostujućem golmanu iz ruku i Sokratis je povisio na 2:0. Pierre-Emerick Aubameyang iz kaznenog udarca u 59. minuti zabio je za 3:0, a samo minutu kasnije Gabonac je nakon polukontre iskoristio Piszczekov prizemni centaršut i zabio za 4:0. Konačnih 5:0 svojim drugim golom postavio je Philipp lobom u 69. minuti.

Bundesliga, četvrto kolo:

Hoffenheim 1:1 Hertha (Wagner 6. / 55. Esswein)

Bayer Leverkusen 4:0 Freiburg (Volland 21., 34., Aranguiz 29., Brandt 86.)

Borussia Dortmund 5:0 Koln (Philipp 2., 69., Sokratis 45+2., Aubameyang 59. – 11m, 60.)