Bundesliga: Leipzig upisao gostujuću pobjedu nad HSV-om

Bundesliga se nastavila nakon reprezentativne stanke, a prvu utakmicu trećeg kola odigrali su Hamburger SV i Red Bull Leipzig. Prošlogodišnja senzacija lige upisala je pobjedu od 2:0 i time se privremeno izjednačila s Borussijom Dortmund, Bayernom i Hannoverom na vrhu ljestvice sa šest bodova.

Prvu priliku na susretu imala je pridošlica iz Paris Saint-Germaina, Jean-Kevin Augustin, no u sedmoj minuti pogodio je stativu. U 16. minuti Mathenia je velikom paradom obranio udarac Time Wernera, a u 24. minuti Kostić je pucao pored gola.

U nastavku smo konačno vidjeli i pogotke. Prvo je u 67. minuti Marcel Sabitzer dodao do Keite, koji je eurogolom s 25 metara zabio za prednost gostiju, da bi samo osam minuta kasnije Kevin Kampl nakon polukontre uposlio Wernera, koji se othrvao dvojice igrača i postavio konačnih 2:0. Gosti su dominirali cijelim susretom i bili bolji u svim statističkim segmentima te zasluženo osvojili sva tri boda.