Bundesliga: Mandžukić protiv Bayera zabio 17. gol za ostanak na vrhu ljestvice strijelaca

Utakmica 25. kola: Bayern - Bayer 2:0 (Mandžukić 44, Schweinsteiger 52). Hrvatski je napadač u 44. minuti poentirao glavom

BUNDESLIGA – 25. kolo

BAYERN – BAYER 2:0

Alianz Arena Gledatelja: 71.000

Strijelci: 0:1 Mandžukić (44), 0:2 Schweinsteiger (52)

BAYERN: Neuer, Rafinha, Van Buyten, Boateng, Contento, Robben (66 Riberry), Schweinsteiger, Kroos, Götze, Mandžukić (75 Shaqiri), Müller

BAYER: Leno, Hilbert, Boenisch, Spahić, Wollscheid, Rolfes, Bender, Castro, Can (80 Derdiyok), Kießling, Heung-Min So (66 Sam)

Mario Mandžukić zadržao je nakon 25. kola njemačke Bundeslige vodeće mjesto ljestvice strijelaca najjačeg njemačkog nogometmog razreda. Hrvatski centarfor do 17. je gola sezone stigao u derbiju protiv Bayera.

Apotekari su se na Alianz Areni držali do 44. minute, a onda je Mandžo na odličan ubačaj Schweinsteigera s desne strane ponovo demonstrirao zašto je vjerojatno najbolji igrač glavom Staroga kontinenta. Impresivno je nadskočio gostujućeg braniča Wollscheid i glavom neobranjivo pogodio za 1:0.

Posao je zgotovio asistent Schweinsteiger u sedmoj minuti nastavka. Mandžukić je u igri proveo 75. minuta, a Guardiola ga je uz ovacije zamjenio Shaqirijem.

Olić i Perišić ušli u završnici

Wolfsburg je uzeo samo bod kod Eintracht Braunschweiga (1:1) a hrvatski je dvojac u igru ušao u završnici susreta. Ivica Olić od 72. i Ivan Perišić od 77. minute nisu uspjeli promijeniti rezultat.

Rezultati: Borussia (D) – Borussia (M) 1:2 (Jojić 77/Raffael 31, Kruse 40), Werder – Stuttgart 1:1 (Hunt 79/Niedermeier 55), Hoffenheim – Mainz 2:4 (Polanski 49, Roberto Firmino 52 / Choupo-Moting 67, Saller 73, Okazaki 75, 90), Eintracht Braunschweig – Wolfsburg 1:1 (Bellarab 48 / Luiz Gustavo 35), Hertha – Hannover 0:3 (Stindl 49, Schlaudraff 57, Huszti 90)