Bundesliga: Mandžukić s dva gola Wolfsburgu preuzeo vodstvo na vrhu ljestvice strijelaca

Utakmica 24. kola: Wolfsburg - Bayern 1:6. Mandžukić je svoj 15. prvenstveni gol postigao devet minuta nakon ulaska u igru, da bi u 80. minuti svojim 16. golom sezone postavio konačnih 6:1

Mario Mandžukić/Getty Images

BUNDESLIGA – 24. kolo

WOLFSBURG – BAYERN 1:6

Volkswagen Arena. Gledatelja: 30.000

Strijelci: 1:0 Naldo (17), 1:1 Shaqiri (26), 1:2 Müller (63), 1:3 Mandžukić (66), 1:4  Ribery (71), 1:5 Müller (78), 1:6 Mandžukić (80)

WOLFSBURG: Benaglio, Ochs, Naldo, Rodriguez, Knoche, Perišić, Medojević, Caligiuri (79 Schäfer), De Bruyne (85 Malanda), Arnold (79 Polak), Dost

BAYERN: Neuer, Lahm (67 Martinez), Rafinha, Boateng, Alaba, Dante, Robben, Ribéry, Kroos (57 Mandžukić), Shaqiri (56 Alcantara), Müller

Mario Mandžukić zabio je dva gola za samo pola sata igre u derbiju 24. kola Bundeslige u kojem je Bayern sa 6:1 protutnjao Wolfsburgom. Bavarci su se sat vremena mučili kod Wolfsburga sve do ulaska Marija Mandžukića, kojemu je trebalo samo devet minuta igre za prvi pogodak.

Povela je domaća momčad u 18. minuti preko Nalda, a Bavarci su deset minuta kasnije izjednačili nakon velike gužve golom Shaqirija. Pola sata prije kraja utakmice Pep Guardiola uveo je hrvatskog napadača, a samo tri minute kasnije Alcantara je sjajnom loptom pronašao Müllera za 2:1.

Mandžukić je svoj 15. prvenstveni gol postigao preciznim udarcem s ruba kaznenog prostora, a nakon toga su domaćina uništili Ribery i Müller. Hrvatski je napadač deset minuta prije kraja postavio konačan rezultat, prestigavši tim golom Roberta Lewandowskog na vrhu ljestvice strijelaca. Ivan Perišić odigrao je cijelu utakmicu za Vukove, dok Ivica Olić nije igrao za Wolfsburg.

Rezultati: Schalke – Hoffenheim 4:0 (Huntelaar 6, 28, 79, Obasi 55), Borussia (M) – Augsburg 1:2 (Raffael 5/Halil Altintop 35, Werner 81), Stuttgart – Braunschweig 2:2 (Maxim 30, Harnik 35/Hochscheidt 24, Bičakčić 82), Hannover – Bayer Leverkusen 1:1 (Rudnevs 33/Castro 28), HSV – Eintracht 1:1 (Çalhanoglu 72-11m/Madlung 29)