Mandžukić postigao gol, asistirao i iznudio penal u petardi Bayerna

Utakmica 23. kola: Bayern - Schalke 5:1. Mandžukić je prvo u 15. minuti asistirao Robbenu za 2:0, da bi devet minuta kasnije glavom zabio14. prvenstveni gol

Mandžukić postiže treći gol/Getty Images

BUNDESLIGA – 23. kolo

BAYERN – SCHALKE 5:1

Alianz Arena. Gledatelja: 71.000

Strijelci: 1:0 Alaba (3), 2:0 Robben (15), 3:0 Mandžukić (24), 4:0 Robben (28), 4:1 Rafinha (64-ag), 5:1 Robben (77-11m)

BAYERN: Neuer, Rafinha, Alaba, Dante, Robben (84 Robben), Schweinsteiger (77 Højbjerg), Martínez, Kroos, Alcântara, Götze (70 Pizarro), Mandžukić

SCHALKE: Fährmann, Höwedes, Papadopoulos, Matip, Kolašinac, Boateng, Farfán, Neustädter, Draxler (78 Hoogland), Goretzka (28 Fuchs), Huntelaar

Mario Mandžukić nastavio je sa sjajnim prezentacijama u dresu Bayerna i u 23. kolu njemačke Bundeslige. Bavarci su se u Alianz Areni lako obračunali sa Schalkeom (5:1), a hrvatski je napadač u novo slavlje Guardiolinog sastava ugradio gol i asistenciju.

Mandžukić je prvo u 15. minuti asistirao Robbenu za 2:0, da bi samo devet minuta kasnije odlično glavom reagirao na ubačaj Alabe s lijeve strane i pogodio mrežu Schalkea za 14. prvenstveni gol.

Odličnu partiju zaokružio je 13 minuta prije kraja kada je zaradio najstrožu kaznu nakon prekršaja Papadopoulosa. Grk je pritom zaradio i isključenje, a siguran realizator bio je Robben za hat-trick. Hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta u redovima Bayerna.

Ostali rezultati 23. kola: Augsburg – Hannover 1:1 (Klavan 56/Diouf 21), Bayer – Mainz 0:1 (Choupo-Moting 37), Borussia (D) – Nürnberg 3:0 (Hummels 51, Lewandowski 64, Mhitarjan 83), Braunschweig – Borussia (M) 1:1 (Ter Stegen 52-ag / Davari 24-ag), Werder – Hamburg 1:0 (Junuzović 19)