Bundesliga: Mandžukić strijelac i asistent u pobjedi Bayerna

Utakmica 19. kola: Bayern - Eintracht 5:0. Mandžukić je na terenu proveo 90 minuta i dvije minute prije kraja zapečatio sudbinu gostiju nakon krasnog solo prodora

Mario Mandžukić/Getty Images

BUNDESLIGA – 19. kolo

BAYERN – EINTRACHT 5:0

Alianz Arena. Gledatelja: 71.000. Strijelci: 1:0 Götze (12′), 2:0 Ribéry (44′ ), 3:0 Robben (67′), 4:0 Dante (69′), 5:0 Mandžukić (89′)

BAYERN: Neuer, Lahm, Rafinha, Boateng, Alaba (75′ Contetno), Dante, Ribéry, Alcântara, Shaqiri (65′ Robben), Götze (75′ Pizarro), Mandžukić

EINTRACHT: Trap (77′ Weidwald), Russ, Madlung, Djakpa, Jung, Barnetta (62 Aigner), Rosenthal, Meier, Schwegler, Flum, Joselu

Hrvatski reprezentativni napadač Mario Mandžukić vratio se golovima u dresu minhenskog Bayerna koji je u okviru 15. kola na Alianz Areni demolirao Eintracht iz Frankfurta 5:0.

Mandžukić je na terenu proveo 90 minuta i dvije minute prije kraja zapečatio sudbinu gostiju nakon krasnog solo prodora. Hrvatski je reprezentativac prvo “slomio” gostujućeg braniča Russa i potom krasno ljevicom zatresao mrežu nemoćnog Weidwalda.

Hrvatski je napadač odigrao odličnu utakmicu. Bio ga je pun teren. U 12. je minuti glavom  namjestio prvi gol Bayerna Götzeu,a sudjelovao je i u drugom golu. Nakon njegovog pokušaja glavom lopta se odbila do strijelca Ribéryja

U jednom trenutku utakmice zbog krvarenja na glavi morao je napustiti teren. No, vratio se i junački odigrao do kraja 44. bundesligašku utakmicu bez poraza za Bavarce.