Bundesliga: Mario Mandžukić zabio i asistirao za Bayern, Ivica Olić asistent

Hrvatskom napadaču je ovo dvanaesti gol u prvenstvu ove sezone. Olić je u igru ušao u 64. minuti umjesto reprezentativnog kolege Ivana Perišića i dvije minute kasnije asistrao za 2:0

BUNDESLIGA – 20. kolo

NÜRNBERG – BAYERN 0:2

Stadion Grundig. Gledatelja: 50.000

Strijelci: 0:1 Mandžukić (18′), 0:2 Lahm (49′)

NÜRNBERG: Schäfer, Pinola, Chandler (10 Angha), Plattenhardt, Feulner, Hloušek (76 Gebhart), Kiyotake, Frantz, Petrak, Ginczek, Drmić

BAYERN: Neuer, Lahm, Rafinha, Boateng, Alaba, Dante, Robben (80 Shaqiri), Alcântara, Götze, Mandžukić (86 Pizarro), Müller (72 Martinez)

Hrvatski napadač Mario Mandžukić nastavio je sa sjajnim prezentacijama u njemačkoj Bundesligi, upisavši se među strijelce i asistente u sigurnoj pobjedi Bayerna 0:2 na gostovanju kod Nürnberga. Mandžukić je Bavarce doveo u vodstvo u 19. minuti. Alaba ga je odlično naciljao centaršutom, a hrvatski je reprezentativac ljevicom iz voleja krasno pogodio mrežu domaćina.

Hrvatskom napadaču je ovo dvanaesti gol u prvenstvu ove sezone. Mandžukić je upisao i asistenciju za drugi gol Bayerna koji je postigao Philipp Lahm. Hrvatski je napadač u igri proveo 86 minuta. Osim ovacija gostujućih navijača u 64. je minuti zaradio i žuti karton.

Ivica Olić odigrao je posljednjih pola sata u pobjedi Wolfsburga nad Mainzom 3:0. Hrvatski je napadač dvije minute nakon ulaska u igru asistirao Dostu za drugi gol. Olić je u igru ušao umjesto reprezentativnog kolege Ivana Perišića.

Rezultati: Nürnberg – Bayern 0:3, Wolfsburg – Mainz 3:0, Werder – Borussia Dortmund 1:5, Freiburg – Hoffenheim  1:1, Eintracht (F) – Eintracht (B) 3:0