Bundesliga: Odigrana ljepotica kola između Hannovera i Bayer Leverkusena

U drugom susretu dana Hertha je napravila iznenađenje i slavila kod Leipziga

Odigrana posljednja dva susreta jesenskog dijela njemačke Bundeslige.

U dvoboju igranom od 15:30 vidjeli smo najbolju i najefikasniju utakmicu kola i ujedno jednu od najzanimljivih u dosadašnjeg dijelu Bundeslige. Hannover i Bayer L. odigrali su 4-4.

Fantastična utakmica s pregršt golova, prilika, preokreta i sjajnih poteza. Gosti su poveli preko Brandta u 11. minuti. Hannover dolazi do izjednačenja samo minutu kasnije golom Beboua. U 21. minuti domaći dolaze do vodstva pogotkom Fullkruga iz jedanaesterca, no nakon četiri minute Mehmedi poravnava rezultat na 2-2. Ipak, Hannover odlazi na odmor sa prednosti od 3-2 kada u 45. minuti nakon jedne brze kontre gol postiže Klaus.

Drugi dio bolje otvaraju gosti iz Leverkusena koji s dva zgoditka Baileya prelaze u vodstvo 4-3 (47.’ i 67.’). Festival golova zaključuje Korb u 83. minuti te svojoj momčadi donosi bod.

Na ljestvici Bayer je ostao četvrti sa 28 bodova, dok je Hannover 11. sa 23 osvojena boda.

Hrvatski reprezentativac Tin Jedvaj nije bio u konkurenciji za ovu utakmicu.

U drugom današnjem susretu Leipzig je kod kuće izgubio od Herthe sa 3-1.

Gosti iz Berlina poveli su već u 5. minuti golom Selkea, no samo dvije minute kasnije ostaju sa igračem manje kada Torunarigha dobiva izravni crveni karton. Unatoč tome gosti dolaze do prednosti od 3-0 golovima Kaloua (31.’) te drugim golom Selkea (51.’).

Nakon toga Hertha se logično povukla, Lepizig je silovito krenuo u napad, ali je smanjio rezultat tek u 68. minuti preko Orbana. Do kraja susreta domaći su postigli još jedan pogodak u drugoj minuti sudačke nadoknade preko Halstenberga no nisu uspjeli napraviti preokret.

Porazom Leipzig je pao sa druge na petu poziciju na ljestvici, a Hertha se nalazi na 10. mjestu sa 24 boda.