Bundesliga: Prvijenac Rebića, Kramarićev Hoffenheim na vrhu!

U šestom kolu njemačke Bundeslige Kovačev Eintracht doživio je treći poraz, dok je njihov protivnik RB Leipzig upisao treću pobjedu. Domaćine u vodstvo u 28. minuti dovodi francuski napadač i bivši igrač PSG-a Jean – Kevin Augustin. U 67. minuti njemački reprezentativac Timo Werner povećava vodstvo svoje momčadi na 2:0. To mu je već peti pogodak ove sezone. Eintracht se vraća u igru preko hrvatskog napadača Ante Rebića, koji posprema loptu u gol nakon ubačaja Wolfa. Domaćini nakon pogotka Rebića ne padaju te stvaraju još nekoliko dobrih šansi, no rezultat je ostao isti.

Hoffenheim nakon pobjede nad Schalekom od 2:0 te utakmicom više od Borussije Dortmund privremeno preuzima čelnu poziciju u prvenstvu. Momčad Juliana Nagelsmanna još uvijek ne zna za poraz. Prvi pogodak na utakmici postigao je Dennis Geiger. Točku na i u 90. minuti postavlja Lukas Rupp prvim pogotkom u ovoj sezoni. Andrej Kramarić odradio je svih 90 minuta za svoju momčad.

Domaći Stuttgart na svojoj Mercedes Areni nije uspio upisati pobjedu protiv Augsburga. Bilo je prilika sa jedne i sa druge strane ali utakmica završava bez pogodaka. Josip Brekalo odradio je solidne 64 minute za momčad domaćina.

Još jedna utakmica u Bundesligi završila je najnepopularnijim rezultatom. U jako dobroj utakmici sa puno prilika napadači Werdera i Freiburga nisu našli način kako svladati vratare na današnjem susretu. Ukupno je na utakmici bilo 29 udaraca, od toga ih je 12 završilo u okviru gola.

Mainz je stigao do druge pobjede u prvenstvu, dok je Hertha doživjela drugi poraz. Jedini pogodak postignut je iz kaznenog udarca, a strijelac je bio Pablo De Blasis, kojemu je to bio prvi pogodak ove sezone. Vedad Ibišević je u 90. minuti dobio izravni crveni karton zbog namjernog udaranja protivničkog igrača.