Bundesliga: Leipzig pobjedom stigao na korak do Bayerna, Brekalo bez nastupa

Bundesliga je danas nastavila s natjecanjem, a u popodnevnom terminu u sklopu 11. kola odigrano je pet utakmica.

Hamburg je stigao do pobjede nad Stuttgartom lakše od očekivanog, a pomoglo im je to što je Dženis Burnić u 12 minuta igre skupio dva žuta kartona te je bio isključen. Samo osam minuta kasnije Hunt postiže gol za vodstvo domaćina. U 55. minuti iz kaznenog udarca za goste pogodak postiže Ginczek. Nakon izjednačenja domaćini se bude te u vremenskom razdoblju od 65. do 69. minute postižu dva pogotka za konačan rezultat od 3:1, a strijelci su bili Filip Kostić i Jann – Fiete Arp. Mladi hrvatski reprezentativac Josip Brekalo cijelu utakmicu odgledao je na klupi za pričuve gostujuće momčadi.

Red Bull Leipzig stigao je do 22. boda te pobjedom prestigao Borussiju Dortmund. U 56. minuti poveli su gosti iz Hannovera pogotkom Jonathasa. Vraćaju se domaćini u 70. minuti preko Poulsena, dok pobjedu od 2:1 donosi reprezentativac Njemačke Timo Werner, šestim pogotkom u prvenstvu.

Schalke je na gostovanju kod Freiburga stigao do šeste pobjede u 11 kola te se nalaze na četvrtom mjestu. Jedini pogodak na utakmici postigao je Daniel Caligiuri. Mainz je na gostovanju u Mönchengladbachu stigao prvi u vodstvo pogotkom Dialla. Remi domaćinima ipak donosi obrambeni igrač Vestergaard.

Augsburg i Bayer iz Leverkusena podijelili su bodove, a konačan rezultat bio je 1:1. Gosti stižu u vodstvo preko Kevina Vollanda, dok konačan rezultat donosi igrač Augsburga Kevin Danso prvim pogotkom u ovoj sezoni. Tin Jedvaj je i dalje ozlijeđen te nije konkurirao za sastav.