Bundesliga: Remi Werdera i Nurnberga, prvi bodovi za Freiburg i Stuttgart

Odigrani su današnji susreti.

Dvije današnje utakmice trećeg kola njemačke Bundeslige su iza nas, a obje su završile podjelom bodova.

U ranije odigranom susretu Werder nije uspio opravdati ulogu favorita te je remizirao s Nurnbergom 1:1. Momčad iz Bremena do vodstva je došla u 26. minuti odličnim udarcem Eggesteina s ruba kaznenog prostora, no 15. momčadi Bundeslige bod donosi Vura u drugoj minuti sudačke nadoknade drugog dijela nakon odlične lopte Behrensa.

Remi je ostvario i Stuttgart i to na gostovanju kod Freiburga, završilo je 3:3. Već u 52. sekundi Frantz je centrirao, a Gondorf zabio za vodstvo domaćina, koje je minutu prije odmora anulirao Insua nakon kornera Castra. Gomez je u četvrtoj minuti nastavka u potpunosti preokrenuo rezultat, da bi Gondorf odlično izvedenim slobodnim udarcem u 52. minuti izjednačio. Svojim drugim golom nakon centaršuta Insue Gomez je ponovno doveo goste u prednost, no Waldschmidt je devet minuta prije kraja nakon prekrasnog soloprodora izjednačio. Bili su to prvi bodovi za ova dva kluba u novoj sezoni.

Bundesliga, treće kolo:

Werder Bremen 1:1 Nurnberg (Eggestein 26. / 90+2. Vura)

Freiburg 3:3 VfB Stuttgart (Gondorf 1., 52., Waldschmidt 81. / 44. Insua, 49., 56. Gomez)