Bundesliga: Schalke i Bayer Leverkusen podijelili bodove

U prvom susretu sedmog kola njemačke Bundeslige Schalke i Bayer Leverkusen podijelili su bodove, a utakmica je završila rezultatom 1:1.

Prvi u vodstvo stižu domaćini kada mladi njemački reprezentativac Leon Goretzka zabija prekrasan pogodak iz slobodnog udarca. Na početku drugog poluvremena bude se gosti te prijete preko Lucasa Alaria, ali vratar domaćih Fährmann nije se dao prevariti. To je bila samo najava onoga što slijedi, jer je u 64. minuti Lars Bender uz pomoć domaćeg braniča postavio konačan rezultat na kraju utakmice.

Utakmica je završila s ukupno 23 udaraca na gol vratara te s pet žutih kartona. Schalke je ovim remijem došao do desetog boda, dok Apotekari imaju osam bodova.