Bundesliga: Uspješno gostovanje Kovača, Eintracht Frankfurt u gornjem dijelu tablice!

Šesta pobjeda Nike Kovača u sezoni, Eintracht skočio na osmo mjesto na tablici.

Utakmicom između Herthe iz Berlina i Eintrachta iz Frankfurta odigrana je pretposljednja utakmica 14. kola Njemačke Bundeslige. Momčad Nike Kovača uspjela je preokrenuti rezultat i stigla do šeste pobjede u sezoni.

Domaćin je krenuo po sva tri boda od samog početka, prvu priliku propustio je Vedad Ibišević već u prvoj minuti. Pokušaj je uspio zaustaviti gostujući vratar Lukas Hradecky, koji je bio uspješan i u devetoj minuti kod pokušaja Daviea Selkea. Šest minuta kasnije Selke je primio odlično dodavanje u kazneni prostor, sam se snaša pred vratima gostiju i zabio za sigurno vodstvo. Hertha nije stajala, nakon nekoliko minuta priliku je ponovo imao Ibišević, ovog puta pokušaj je otišao pored gola. U 25. minuti u prilici se našao Ante Rebić, međutim domaći vratar odlično reagira i loptu izbija u korner. Minutu kasnije Eintracht izjednačuje, sjajan pogodak postigao je Marius Wolf, zabio je s ruba kaznenog prostora iz uigranog napada iz kornera. Do kraja poluvremena rezultat se nije promijenio, ostalo je kod rezultata 1:1.

Drugo poluvrijeme ponudilo je puno manje i nogometaši su stvorili rijetke prilike za postizanjem zgoditaka. Prvu ozbiljniju priliku iskoristili su gosti iz Frankfurta, igrala se 80. minuta susreta. Pobjedu momčadi Nike Kovača donio je Kevin-Prince Boateng, loše je na ubačaj reagirala domaća obrana i Boateng zabija također s ruba kaznenog prostora. Pred kraj susreta Hertha je krenula po izjednačenje, u 87. minuti u prilici se našao Fabian Lustenberger, pogodio je okvir gola. Do kraja utakmice gosti su izdržali sve napade i slavili rezultatom 1:2.

Hertha Berlin 1:2 Eintracht Frankfurt