Bundesliga: Bayern razmontirao Borussiju usred Dortmunda!

Bayern je već do 67. minute susreta vodio s visokih 3:0 koje Borussia nije imala prilike preokrenuti.

U 11. kolu Bundeslige, Bayern je u Dortmundu deklasirao Borussiju s uvjerljivih 3:1.

Već od 17. minute vode gosti pogotkom Arjena Robbena na asistenciju Jamesa Rodrigueza. Ovo je Robbenu već 11. pogodak protiv Borussije. U 30. minuti prijete domaćini preko Yarmolenka, ali udarac nije bio dovoljno precizan da ugrozi vrata Ulreicha. U 37. minuti već je 2:0 za goste. Ubačaj Kimmicha Lewandowski atraktivno petom posprema loptu u gol Burkija.

U drugom poluvremenu Bayern je i dalje bio dominantan te u 67. minuti povećava vodstvo. David Alaba ubacio je loptu prema golu, na koju je išlo nekoliko igrača, ali ju nitko nije dodirnuo te se Alaba upisao u strijelce. U 88. minuti bivši igrač Barcelone Marc Bartra postiže jedini pogodak za Borrusiju te postavlja konačan rezultat.

Ovom pobjedom Bayern je očvrsnuo svoju čelnu poziciju te ima 26 bodova, dok je Borussia treća s 20 bodova.