Čačić krenuo rutinskom pobjedom

Hrvatska je lako svladala Bugarsku...

Hrvatski nogometaši u 16 /Foto: Mario Ćužić/ZNA.HR

U prvoj utakmici pod vodstvom Ante Čačića Hrvatska je na praznom Maksimiru uz dobru igru svladala Bugarsku 3:0. Tako je naša reprezentacija zadržala izglede za drugo mjesto u skupini uoči posljednjeg kola. Za izravan plasman Hrvatskoj treba pobjeda u utorak na Malti i bar bod Italije na domaćem terenu protiv Norveške.

Naša reprezentacija povela je odmah u drugoj minuti. Kovačić je dodao Modriću, koji je sjajnom dugom loptom pronašao Perišića, a on je smireno kroz noge Mitreva poslao loptu u mrežu. Nakon toga je Čačićevoj momčadi bilo mnogo lakše igrati i nastavila je s dominacijom. Igrala se šesta minuta kad je Rakitić ubacio iz kornera, a Vida je iz blizine pucao preko gola. Dvije minute kasnije je domaća obrana blokirala udarac Popova. U 12. minuti su Bugari imali prvu dobru priliku, no Subašić je lijepo reagirao nakon dobrog pokušaja Toneva s više od 20 metara. Već dvije minute potom Hrvatska je uzvratila kad je Srna povratnom loptom pronašao Rakitića, koji je s vrha kaznenog prostora pucao preko gola.

Igrala se 17. minuta kad je Rakitić ubacio iz slobodnog udarca, a Vida je glavom svladao gostujućeg vratara. No, pogodak je poništen zbog dvojbenog zaleđa. Nije to utjecalo na igru naše momčadi i tri minute kasnije je Kalinić u dobroj situaciji pucao pored gola. U 25. minuti se umalo opet zatresla bugarska mreža. Pjacin udarac, nakon dvostrukog proigravanja s Modrićem, je zaustavio Mitrev, da bi onda Aleksandrov u pokušaju izbijanja pogodio vratnicu. Akciju je završio Modrić udarcem preko gola. Hrvatska je u tom razdoblju igrala impresivno i u 30. minuti je Kalinić efektno pokušao petom, no nedostajalo je preciznosti.

U 32. minuti smo vidjeli snažan pokušaj Zlatinskog s tridesetak metara, no nije bilo posla za Subašića. Nakon toga smo gledali deset minuta mirne igre, a onda je Hrvatska u 42. minuti napokon stigla do drugog pogotka. Rakitić je pronašao Kalinića, koji mu je petom vratio loptu, da bi Barcelonin igrač preciznim udarcem s desetak metara svladao Mitreva. Čačić je u nastavku uveo Badelja umjesto lakše ozlijeđenog Modrića. Igrala se 53. minuta kad je Pivarić ubacio za Kalinića, koji je dobro pucao glavom, no Mitrev je spasio svoju mrežu. Dvije minute potom Perišić je uposlio napadača Fiorentine, no ovog puta je njegov udarac otišao pored gola.

Naša reprezentacija u nastavku nije bila toliko ofenzivna i rutinski je čuvala prednost, dok su Bugari vrlo rijetko uspijevali zaprijetiti. U 67. minuti je pokušao Popov, ali Subašić nije morao intervenirati. Pivarić je pet minuta potom pucao iz teške situacije, no lopta je završila iznad grede. Još jednom je Kalinić uputio udarac u 78. minuti, no Ivanov je blokirao. Igrala se 81. minuta kad je Perišić sjajno ubacio s lijeve strane, da bi Kalinić napokon ugurao loptu u mrežu za konačnih 3:0. Još je Čop u 89. minuti zaradio crveni karton zbog neopreznog starta na Popovu.

Hrvatska: Subašić, Srna, Ćorluka, Vida, Pivarić, Modrić (od 46′ Badelj), Kovačić, Perišić, Rakitić, Pjaca (od 60′ Čop), Kalinić (od 86′ Kramarić). Izbornik: A. Čačić.

Bugarska: Mitrev, S. Popov, A. Aleksandrov, Terziev (od 46′ Ivanov), Ž. Milanov, I. Popov (od 71′ M. Aleksandrov), Slavčev, Nedelev (od 46′ G. Milanov), Zlatinski, Rangelov, Tonev. Izbornik: I. Petev.

Žuti kartoni: Perišić (87′)

Crveni kartoni: Čop (89′)