Capan nokautirao Hajduk i produbio krizu Splićana

U junaka susreta umalo se prometnuo novopridošli Hugo Almeida koji je Hajduku dvama pogocima donio preokret.

U pretposljednjem susretu desetog kola Prve HNL Hajduk i Lokomotiva su na Poljudu pred 6,500 gledatelja odigrali 2-2 u vrlo sadržajnom dvoboju.

U prvom poluvremenu dvoboja u Splitu najveću je priliku imala Lokomotiva preko Ivana Krstanovića, povratnika u HNL koji je iz velike blizine propustio matirati vratara Hajduka Dantea Stipicu. Ono što je propustio sredinom prvog dijela, Krstanović je realizirao u 65. minuti za vodstvo šestog sastava prvenstva.

Do tada jako loša momčad trenera Joana Carilla proigrala je ulaskom portugalskog pojačanja Huga Almeide koji je u 73. i 90. minuti donio Hajduku veliki preokret. Uz dva pogotka, Almeida je imao još jednu veliku priliku kod rezultata 1:1 kada se vrhunski oslobodio braniča Lokomotive.

Ipak, hladan tuš za Bijele uslijedio je u 93. minuti kada je Luka Capan pogodio za 2:2 i veliko slavlje momčadi s Kajzerice. Nakon pogotka došlo je do naguravanja na sredini terena, no sudac Batinić iz Osijeka ubrzo je dosudio kraj utakmice na Poljudu.

Hajduk je nakon poraza od Osijeka te Rijeke i treću utakmicu zaredom propustio doći do pobjede, dok Lokomotiva već tri dvoboja uzastopno ne zna za poraz i nalazi se na šestom mjestu prvenstvene ljestvice, dok je je Hajduk treći sa 17 bodova, jednim više od četvrtog Osijeka koji u ponedjeljak gostuje kod Rudeša.

U sljedećem kolu u petak Lokomotiva dočekuje Slaven Belupo, dok će u subotu na Poljudu gostovati Inter iz Zaprešića.