Carabao Cup: Arsenal i City tek nakon produžetaka i kaznenih udaraca prošli dalje

Foto. Soccerladuma.co.za

Engleski Carabao Cup došao je do osmine finala, u kojoj se također igra samo jedna utakmica. Mnogi velikani, poput Arsenala, Manchester Uniteda i Manchester Cityja, prošli su dalje.

Arsenal je ugostio Norwich i tek nakon produžetaka pobijedio 2:1. Gosti su i poveli, u 34. minuti Maddison je proigrao Murphyja odličnom loptom u prazan prostor, a Murphy lobom zabio za 1:0. Ipak, pet minuta prije kraja Coquelin je izveo korner, a Nketiah izjednačio. Isti igrač nakon kornera Elnenyja u 96. minuti donio je pobjedu Topnika.

Bournemouth nije imao problema i s 3:1 pobijedio je Middlesbrough. U 49. minuti Fraser je izveo korner, a Simpson volejom zabio za 1:0. Gosti izjednačuju preko Taverniera u 56. minuti, no Wilson iz kaznenog udarca vraća prednost domaćinu. Osam minuta prije kraja konačnih 3:1 postavio je Afobe nakon prizemnog centaršuta Wilsona.

Bristol City s još većih 4:1 pobijedio je Crystal Palace, iako su gosti poveli preko Saka u 21. minuti. U 34. minuti poluvolejom Taylor izjednačuje, a samo pet minuta kasnije Đurić je preokrenuo rezultat. U 60. minuti Bryan je fenomenalnim pogotkom s ruba kaznenog prostora uz pomoć grede zabio za 3:1, a konačni rezultat postavio je O’Dowda šest minuta kasnije još jednim dalekometnim udarcem.

I Leicester je nakon preokreta upisao pobjedu, s 3:1 dobio je Leeds United. Poveli su gosti golom Hernandeza u 26. minuti, no samo četiri minute kasnije Iheanacho je s ruba kaznenog prostora prizemnim udarcem izjednačio. Islam Slimani iskoristio je prizemni centaršut Iheanacha u 70. minuti i preokrenuo, a Riyad Mahrez dvije minute prije kraja nakon soloprodora postavio je konačnih 3:1.

Jesse Lingard samostalno je srušio Swansea i odveo Manchester United do četvrtine finala. Prvi gol zabio je u 21. minuti nakon što se našao sam pred domaćim golmanom, dok je konačnih 2:0 postavio golom glavom u 59. minuti nakon centaršuta Darmiana.

Manchester City tek je nakon kaznenih udaraca pobijedio Wolverhampton, završilo je 4:1.

Carabao Cup, osmina finala:

Arsenal 1:1 Norwich (Nketiah 85., 96. / 34. Murphy) – Produžetci 1:0

Bournemouth 3:1 Middlesbrough (Simpson 49., Wilson 75. – 11m, Afobe 83. / 56. Tavernier)

Brystol City 4:1 Crystal Palace (Taylor 34., Đurić 39., Bryan 60., O’Dowda 66. / 21. Sako)

Leicester City 3:1 Leeds United (Iheanacho 30., Slimani 70., Mahrez 88. / 26. Hernandez)

Swansea City 0:2 Manchester United (21., 59. Lingard)

Manchester City 0:0 Wolverhampton – Jedanaesterci 4:1