Carabao Cup: Arsenal i Manchester City izborili polufinale

Očekivane pobjede velikih favorita.

Odigrane su prve dvije četvrtfinalne utakmice Carabao Kupa, poznatijeg prošlih godina kao engleskog Liga Kupa i saznali smo prva dva sudionika polufinala. To su momčadi Arsenala i Manchester Cityja, koje su opravdale uloge favorita.

Arsenal je na Emiratesu s minimalnih 1:0 bio bolji od West Hama. U 39. minuti mogao je Theo Walcott glavom zabiti za prednost Topnika, no njegov udarac, nakon centaršuta Kolašinca, otišao je zamalo pored gola. Ipak, samo tri minute kasnije Mathieu Debuchy je nakon centaršuta Coquelina glavom prenio loptu do Dannyja Welbecka, koji zabija za vodstvo momčadi Arsene Wengerea. Čekićari su najbolju priliku imali preko Cresswella, koji je u 64. minuti iz slobodnog udarca pogodio vanjski dio mreže pa je ostalo 1:0.

U drugoj utakmici vidjeli smo veliku dramu. Manchester City je odigrao neriješenih 1:1 na gostovanju kod Leicestera pa su se izvodili jedanaesterci, u kojima su više sreće i znanja imali nogometaši Josepa Guardiole i ipak zasluženo izborili polufinale. Već u 15. minuti Ilkay Gundogan iz daljine je pucao pored gola, ali točno 11 minuta kasnije Turčin je upisao asistenciju za Bernarda Silvu, koji s ruba peterca zabija za prednost Građana. Najveću priliku za Lisice imao je Iheanacho, no njegov udarac s desetak metara u 34. minuti je obranio Claudio Bravo. U nastavku su Građani bez većih poteškoća mirno privodili susret kraju, da bi u sedmoj minuti sudačke nadoknade domaćin izborio kazneni udarac, kojeg je Vardy pretvorio u pogodak i odveo susret u produžetke. S obzirom da u produžetcima nije bilo odluke, igrači su bili primorani izvoditi jedanaesterce. Gundogan, Toure, Nmecha Gabriel Jesus s jedne te Fuchs, Maguire Iborra s druge strane bili su precizni, a onda je na scenu nastupio Vardy, koji je promašio cijeli gol, da bi i Mahrez zapucao jedanaesterac i omogućio Građanima prolaz.

Preostala dva četvrtfinalna dvoboja igraju se sutra, u dvoboju prvoligaša Chelsea će ugostiti Bournemouth, dok će jedini preostali drugoligaš, Bristol City, igrati protiv Mourinhovog Manchester Uniteda.

Carabao Cup, četvrtfinale:

Arsenal 1:0 West Ham United (Welbeck 42.)

Leicester City 1:1 Manchester City (Vardy 90+7. – 11m / 26. B. Silva) – Jedanaesterci 3:4