Carabao Cup: Arsenal nakon preokreta srušio Chelsea i izborio finale

Topnici će igrati protiv Građana za naslov.

U drugoj utakmici polufinala engleskog Carabao Cupa Arsenal je na Emiratesu ugostio Chelsea i nadao se pobjedi, kojom bi izborio finale. Prvi susret završio je bez pogodaka, 0:0, a danas je završilo 2:1 za Arsenal, koji se na taj način plasirao u finale.

Već u petoj minuti Pedro je doveo Chelsea u vodstvo, no gol je poništen zbog zaleđa. Ipak, samo dvije minute kasnije Pedro je odličnom loptom pronašao Edena Hazarda, koji zabija za prednost Plavaca. No, već u 12. minuti nakon kornera Monreal je glavom pucao, a Rudiger ramenom skrenuo loptu u mrežu pa su Topnici izjednačili. Do odmora vrijedi još izdvojiti pokušaj Monreala, no Caballero bje bio siguran.

U nastavku Xhaka je pucao preko gola u 48. minuti, no 12 minuta kasnije Lacazette je nekako progurao loptu do Švicarca, koji preokreće rezultat i dovodi Wengereovu momčad u vodstvo. Mogao je Iwobi u 76. minuti i povisiti prednost Topnika, no Caballero je krajnjim naporom obranio njegov pokušaj.

Finale između Arsenala i Manchester Cityja igrat će se 25. veljače na Wembleyju.