Carabao Cup: Chelsea dominirao, ali Arsenal na uzvrat odlazi s neriješenim rezultatom

Nije bilo pobjednika u velikom londonskom derbiju.

U prvoj utakmici polufinala engleskog Carabao Cupa Chelsea i Arsenal su na Stamford Bridgeu remizirali bez pogodaka, 0:0.

Već u trećoj minuti Alvaro Morata pucao je visoko preko gola, a u 24. minuti Victor Moses s nekoliko metara pucao je uz samu stativu, no Ospina je upisao svoju prvu večerašnju veliku obranu. Bila je to dosta čvrsta utakmica, posebno u prvom dijelu, bez izraženijih prilika, a jedinu polupriliku Topnici su imali u 41. minuti, no Courtois je s lakoćom obranio pokušaj Iwobija.

U nastavku je prva zanimljivija situacija bila ozljeda Jacka Wilsherea, kojeg je u 57. minuti zamijenio Mohamed Elneny. Samo minutu kasnije Ospina je obranio pokušaj Morate, baš kao i Courtois udarac Maitland-Nilesa iz 61. minute. 17 minuta prije kraja Welbeck je pucao ravno u Courtoisa, baš kao i Willian na drugoj strani tri minute kasnije.

U posljednjih 15 minuta utakmice Plavi su ušli furiozno, pucali su Hazard i Alonso, ali Ospina je bio siguran,