Carabao Cup: Chelsea prošao Bournemouth, Manchester United ispao od drugoligaša!

Branitelj naslova ispao je već u četvrtfinalu.

Nakon što su sinoć svoj plasman u polufinale Carabao Cupa, poznatijeg prijašnjih sezona kao engleskog Liga Kupa, izborili Wengereov Arsenal i Guardiolin Manchester City, danas je to pošlo za rukom i nogometašima Chelseaja i Bristol Cityja.

Plavci su na Stamford Bridgeu ugostili Bournemouth i upisali minimalnu 2:1 pobjedu. Možemo reći da su dvojbe oko pitanja prolaska riješene već u 13. minuti. Tada je bivši igrač Barcelone Cesc Fabregas iskoristio upošljavanje Kennedyja petom i prizemno centrirao na suprotnu stranu gdje se našao Willian i u praznu mrežu zabio za prednost Chelseaja. Dugo je Chelsea vodio, sve do 90. minute, kada nakon kornera Ibe dodaje do Goslinga, koji izjednačuje. Ipak, čim se krenulo sa centra Alvaro Morata je iskoristio asistenciju Hazarda petom i donio pobjedu Chelseaju.

Jedini drugoligaš u natjecanju, momčad Bristol Cityja, ugostila je veliki Manchester United na svom Ashton Gate Stadium. Crveni vragovi senzacionalno su izgubili 2:1 i ispali. Domaćin je iznenađujuće poveo u 51. minuti kada je Bryan pogodio iz praktički mrtvog kuta. No, samo sedam minuta kasnije branitelji naslova izjednačili su pogotkom Ibrakadabre iz slobodnog udarca. Međutim, u trećoj minuti sudačke nadoknade obrana Mourinhove momčadi nije uspjela otkloniti opasnost i lopta je došla do Koreyja Smitha, koji donosi drugoligašu ogromnu pobjedu.