NAJNOVIJE VIJESTI

Carabao Cup: Manchester City izborio finale

Građani su i u uzvratu upisali pobjedu.

Manchester City prvi je finalist engleskog Carabao Cupa. Građani su u uzvratnoj utakmici pobijedili Bristol City 3:2 te tako izborili finale potvrdivši 2:1 pobjedu iz prvog susreta.

Prvu priliku imao je Zinchenko, no u devetoj minuti je pucao visoko preko gola. Isti igrač ponovno nije pogodio okvir gola u 23. minuti, a David Silva u 29. minuti pucao je ravno u Steelea. Prvu domaću priliku imao je Magnusson, no Bravo je s lakoćom obranio njegov pokušaj. Građani do vodstva ipak stiže prije kraja prvog dijela. Leroy Sane je primio loptu od Bernarda Silve te pucao, a ona se od jednog braniča odbila u gol.

Već u četvrtoj minuti nastavka Guardiolina momčad imala je 2:0. De Bruyne je pokrenuo akciju, pretrčao preko 20 metara i uposlio Aguera, a Argentinac povisio na 2:0. U 64. minuti Paterson je centrirao, a Pack smanjio na 2:1, da bi Flint u trećoj minuti sudačke nadoknade iskoristio prizemni centaršut Reida i izjednačio.

No, do kraja susreta vremena za preokret nije bilo. Čak štoviše, u sedmoj minuti sudačke nadoknade Sane je dodao do De Bruynea, a Belgijac postavio konačnih 3:2.