Carabao Cup: Manchester City nakon preokreta srušio Bristol City

Odluka o prolazu dalje pada u uzvratu.

U prvoj utakmici polufinala engleskog Carabao Cupa Manchester City je na Etihadu ugostio drugoligaša Bristol City. Momčad Josepa Guardiole pred 43 426 gledatelja nakon preokreta je upisala minimalnu, 2:1 pobjedu, no gol u gostima daje nadu u uzvratu da drugoligaš može iznenaditi Građane.

Prvu priliku na utakmici imao je Gundogan, no u devetoj minuti je pucao pored gola. Gosti do prve prilike dolaze u 16. minuti, ali Korey Smithu udarac s ruba kaznenog prostora s lakoćom je obranio Bravo. Četiri minute kasnije Bernardo Silva glavom je pucao pored gola, a u 25. minuti Fielding je obranio pokušaj De Bruynea. I kada se činilo da će se na odmor otići bez pogodaka, ukazao se John Stones i napravio prekršaj za kazneni udarac, kojeg Bobby Reid pretvara u vodstvo gostiju samo minutu prije kraja prvog dijela.

Nastavak su Građani otvorili furiozno. Sane i Sterling pucali su pored gola, no u 55. minuti Sterling je napravio dvostruko proigravanje s De Bruyneom, a Belgijac uz samu stativu zabio za izjednačenje. Mogao je Sterling preokrenuti rezultat u 69. minuti, no pucao je ravno u Fieldinga, dok Gundogan u 74. minuti nije pogodio okvir gola.

Ipak, u drugoj minuti sudačke nadoknade Sergio Aguero, Guardiolin džoker s klupe, koristi centaršut Bernarda Silve i glavom pogađa za preokret i pobjedu. Uzvratna utakmica na rasporedu je 23. siječnja, dok će sutra svoj prvi polufinalni susret odigrati Chelsea i Arsenal.