Cedevita i dalje uvjerljiva, Cibona odnijela prve ovosezonske bodove

Drugo kolo ABA lige bilo je uspješno za naše momčadi...

Zagrebačke momčadi upisale su pobjede u drugom kolu ABA lige protiv Tajfuna i Sutjeske. U neizvjesnom dvoboju Cibosi su ipak uspjeli svladati neugodnu slovensku momčad, dok se Cedevita nije značajno mučila u susretu protiv Sutjeske.

Cibona je u drugom kolu ABA lige upisala prvu pobjedu, a Cedevita je uspjela zadržati stopostotni učinak.

U svojoj dvorani Cibosi su ugostili slovenski Tajfun iz Šentjura te uz dosta muke slavili s 71:69. Dobar ulazak Cibone u utakmicu trajalo je sedam minuta kad su domaćini imali i osam koševa prednosti, ali sredinom druge četvrtine gosti su se uspjeli vratiti u igru te povesti 27:22. Na odmor se otišlo s izjednačenih 31:31.

Drugo poluvrijeme obilježila je i nova razlika Cibone od 60:52, ali Ponjavić i Bolčina uspjeli su vratiti svoju momčad. U samoj završnici Krušlin je ubacio tek jedno slobodno bacanje, a Držić i Čebular nisu iskoristili zadnji napad za pobjedu Tajfuna.

Kod domaćina Ante Žižić upisao je 19 poena (8/13) uz šest skokova, dok su po deset dodali Filip Krušlin (3/5, pet skokova) i Jagodić – Kuridža (3/5, pet asistencija).

Bolja od Sutjeske u gostima bila je Cedevita koja je uvjerljivo slavila s 83:68, iako je pobjednik odlučen tek u posljednjoj četvrtini. U zadnju četvrtinu ušlo se poravnatim rezultatom od 54:54, ali tada je Cedevita prikazala svoj napad u pravom izdanju i pobjeda je bila osigurana.

Pet minuta prije kraja hrvatska momčad odigrala je seriju od 13:2 i tako potvrdila svoju kvalitetu. Nezaustavljivi Miro Bilan ubacio je 20 poena uz 13 skokova, a Jacob Pullen dodao je 18 poena.