Cedevita pobijedila Igokeu

U 7. kolu ABA lige Cedevita je u gostima svladala Igokeu sa 84:69 ( (23:15, 19:18, 28:13, 14:23).

KK Cedevita

Zagrepčani su bez većih problema kontrolirali utakmicu. Na poluvrijeme su otišli s devet poena prednosti i onda u trećoj četvrtini značajno povećali vodstvo, od čega se domaćini više nisu oporavili.

Marko Tomas za Cedevitu je u svojem povratku upisao 14 poena, pet skokova i dvije asistencije za 19 minuta. Luka Babić ubilježio je 17 poena, četiri skoka i šest asistencija, Pierre Jackson dodao je 13 poena i pet asistencija, Marko Arapović je ubilježio 12 poena i osam skokova, a Ra’Shad James 10 poena, pet skokova i tri asistencije.

Kod domaćina je James Artur Robinson upisao 21 poen, četiri skoka i sedam asistencija.

Nakon sedam kola Cedevita je s četiri pobjede i tri poraza na petom mjestu, dok je Igokea šesta s omjerom 3-4, koliko ima i sedmi Zadar. Vodeća Budućnost je bez poraza u prvih sedam nastupa, a slijede je Cibona i Partizan s učinkom 6-1. Bez poraza je i Crvena zvezda (6-0) koja će u ponedjeljak igrati utakmicu 7. kola protiv Mornara u Baru.

Veljko Mršić  trener Cedevite, nakon utakmice prokomentirao je: “Od početka smo se postavili autoritativno. Držali smo prednost, koja je u određenim trenucima kad smo ušli u neke promjene malo pala, no početak treće četvrtine je stvarno bio dobar. Bili smo dobri općenito i šuterski. Jackson je bio motor momčadi koji je razigravao, a poslije je i pogađao kad je trebalo, Marko Tomas nam je dosta dao, a i ostali igrači su dali svoj obol. Sad imamo sedam dana gdje možemo trenirati i uigrati što smo dobili novo da bi sljedeći tjedan i u nastavku sezone bili još bolji.”

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa 14. kola ABA lige košarkaši Mega Leksa svladali su kao domaćini skopski MZT s 87:72.