Cedevita pobjedila Budućnost u Domu sportova i ostala u igri za finale

Demetris Nichols sa 25 poena bio je najefikasniji igrač utakmice.

Nakon poraza u Podgorici u prvoj utakmici polufinala regionalne ABA lige, košarkaši Cedevite u Domu sportova su uspjeli pobjedili Budućnost 82:75 i izboriti majstoricu.

Cedevita – Budućnost VOLI 82:75 (23:17, 21:16, 17:19, 21:29)

Vitamini su krajem prve i početkom druge četvrtine napravili fenomenalnu seriju 22:0, kojom su uspjeli nadoknaditi zaostatak od sedam poena razlike, a Demetric Nichols u ta 22 koša ugradio je njih 13.

Najveće vodstvo imala je Cedevita u trećoj dionici kada je bilo u jednom trenutku +18, a sa zvukom sirene Kyle Gibson je pogodio tricu sa pola terena i doveo Budućnost na devet koševa zaostatka uoči posljednjih 10 minuta.

U posljednjoj minuti kod rezultata 75:70 utakmicu je riješio Roko Leni Ukić, najprije košem poslije ulaza, a zatim asistencijom za tricu Krušlina.

Najefikasniji igrač Vitamina bio je Nichols sa 25 poena, Krušlin je zabio 13, a Ukić i Cherry po 10. Kod Budućnosti najbolji su bili Gibson sa 20 i Mirković sa 16 koševa.

Prije utakmice direktor ABA lige Krešimir Novosel uručio je nagradu za MVP-a sezone Ciboninom Luki Žoriću, te nagradu za najboljeg mladog igrača ABA lige Cedevitinom Džananu Musi.

U drugoj polufinalnoj utakmici iznenađenje su napravili košarkaši Mornara koji su slavili protiv Crvene Zvezde 88:84. Treće utakmice igrati će se 1. travnja, a ona u Podgorici počinje u 19 sati.

“Čestitam momcima na pobjedi. Malo se u početku vidjela nervoza pa smo kod nekih stvari u obrani zaspali i previše pomagali, no nekako smo poslije uhvatili ritam s par izmjena i treću četvrtinu smo počeli kako treba, agresivno i čvrsto. Ja sam mislio da će se oni možda predati, no utakmica se okrenula s košem sa sredine terena na kraju prvog poluvremena. Još uvijek teško pričam od nervoze jer opet smo im dali nešto što ne bi trebali. Na kraju smo izvukli utakmicu, pobijedili smo i to je jedino bitno. Obrana je bila na visokom nivou. Ja sam par puta rekao da smo utakmicu u Podgorici izgubili zato što nismo igrali obranu. Danas su se oni morali u velikoj mjeri, osim par puta, boriti za svaki koš, ali normalno je da onda kad igraš obranu i napad trpi. Danas je svatko tko je ušao dao neki doprinos. Tako treba i biti. Zato su igrači tu i imaju ugovor. Danas je uz Ramljaka i Johnson dobro odigrao. Bio je u dobrom tajmingu, blokirao je i skakao iznad obruča, a to je ono što nam nedostaje. Nichols u playoffu igra tako dobro jer se je, prije svega, dobro odmorio i to se vidi na njemu. On je bio umoran od velikog broja utakmica koje smo igrali, izgubio je brzinu i tu se mučio.” – rekao je trener Cedevite Jure Zdovc.

“Čestitam Cedeviti. Napravili su jedan fizički odgovor na ono što mi radimo u napadu. Nisam generalno zadovoljan, i to je najveća zamjerka večeras, s našom čvrstinom i prilagođavanjem na kriterij suđenja. Morali smo biti čvršći i konkretniji u nekim završnicama, no mislim da to nisu stvari koje se ne mogu popraviti. Ramljak je danas odigrao sjajnu utakmicu. Nichols, Cherry i Ukić su neki igrači od kojih se očekuju da budu nositelji napadačkog učinka, no Ramljak je u kratkom razdoblju imao jedan dobar period. Mi smo primili i neke poene u posljednim trenutcima. Ono što se kaže, mi smo ih promašili, oni su ih dali i to je to. Ponosan sam što smo se nakon 18 poena minusa vratili u utakmicu i došli smo praktički na jednu loptu, tako da s te strane mogu biti zadovoljan.” – riječi su Aleksandra Džikića, trenera Budućnosti.