Cedevita pobjedom otvorila ABA ligu

Očekivana pobjeda Cedevite u prvom kolu ABA lige...

Favorizirana Cedevita u Domu sportova ugostila je momčad Igokee i pobjedom 67:56 započela još jednu sezonu ABA lige.

Zagrebačka momčad već je u prvom poluvremenu pokazala nadmoć i praktički osigurala pobjedu, da bi u drugom to samo i potvrdila. U nastavku susreta Igokea je uspjela rezultat dovesti na manju razliku, ali ne dovoljno da bi utakmicu dovela do neizvjesnosti i domaćin je odnio pobjedu s 11 razlike.

Nakon što se Mršićeva momčad prvih 11 minuta nije znatno odvojila od gostiju, podigla je razinu igre i dostigla seriju od čak 20:2, pobjegla na 36:19 i već tu stvorila uvjete za pobjedu. Na poluvremenu je na semaforu bilo 36:21 za Cedevitu i očekivalo se da smireno dovrše posao u nastavku.

Međutim Igokea se nije tako brzo predala te je do kraja treće četvrtine uspjela smanjiti zaostatak na prihvatljivih 6 razlike. Ipak, na startu zadnje četvrtine, Pullen i Babić su ponovno distancirali goste, ali tricama Ćapina i Pašaljića Igokea smanjuje na 59:54.

No, to je bio kraj Igokeine predstave, a do kraja utakmice su ubacivali Bilan, Mazalin i Zubčić i tako odnijeli sigurnu pobjedu.

Najefikasniji u redovima Cedevite bio je Luka Babić s deset poena (4/8) i sedam skokova. Po osam poena ubacili su Jacob Pullen i Luka Žorić, a Zubčić je imao 11 skokova. Kod gostiju 15 poena uz pet asistencija upisao je Ćapin.