Cedevita poražena, Crvena zvezda osvojila ABA ligu

Cedevita - Crvena zvezda Telekom 79:89 (25:30, 10:22, 23:17, 21:20)

Miro Bilan i Jasmin Repeša/Getty Images

Posljednje izdanje ABA lige u ovom formatu i moguće pod ovim imenom, po prvi puta u povijesti osvojila je Crvena zvezda. S druge strane, Cedevita je po treći put u četiri godine poražena u finalu. Finalna serija okončana je rezultatom 3:1 i potpuno zasluženo titula ide u Beograd.

Nakon dva poraza u Srbiji, Cedevita je u trećem nastupu deklasirala protivnika rezultatom 72:62, a konačni dojam pokvarila je posljednja dionica koju su gosti dobili s 16:4. Odlična igra probudila je nadu da bi se mogla ponoviti polufinalna serija protiv Budućnosti kada zagrebačka momčad okrenula 0:2. Ipak, Zvezda je danas bila prejaka. Već na poluvremenu vodili su 17 razlike što je bilo previše da bi došlo do preokreta. Uspjela je domaća momčad dvije minute prije kraja susreta doći na pet razlike što je probudilo uspavanu publiku no više od toga nije išlo. Utakmica je okončana rezultatom 79:89.

Najefikasniji kod ‘Vitamina’ bio je Tomislav Zubčić s 15 poena, a Miro Bilan pratio ga je s 12. Goste je predvodio Charles Jenkins sa 17, a Luka Mitrović ubacio je 14. Najboljim igrač finalne serije proglašen je gorostasni Boban Marjanović.