Cedevita poražena od Panathinaikosa

Hrvatski prvak Cedevita doživjela je težak poraz u sklopu 6. kola Top 16 Eurolige od grčkog Panathinaikosa u Domu Dražena Petrovića 60:78  (13:18, 9:21, 14:21, 24:18).

Trener Cedevite Veljko Mršić krenuo je u utakmicu s petorkom Žganec, White, Katić, Bilan i Musa. Mladi 16-godišnji Musa nije se dobro snašao, primjetio je to odmah i Mršić i nakon nepune 2 minute povukao ga s parketa. Zagrepčani se u početku dobro nose s favoriziranim protivnikom, posebno u obrani, no napad pokazuje boljke.

Nepreciznost i dosta tehničkih pogrešaka. Jedini koji u tim trenucima pogađa obruč jest Miro Bilan. Pokazat će se tih njegovih uvodnih 8 koševa, bit će gotovo sve od njega u napadu na ovoj utakmici. Pao je puno griješio, ali se stroj ugrijao koncem prve četvrtine, a potom u drugoj, serijom 6:0 odlazi na +11, 24:13. Domaća momčad očajno pokušava unutar reketa kad ne ide izvana. No Walker u jednom trenutku ni iz tri pokušaja ne uspijeva proslijediti loptu kroz mrežicu.

Znatno snažniji i koncentriraniji Grci iz minute u minutu prave razliku koja je u jednom momentu iznosila +29 (60:31). Koncem treće dionice iz mrtvila se probudio Fran Pilepić vezavši tri trice, ali prednost gostiju ispod 18 koševa nije silazila. Razigrao se srpski gorostasni centar Miroslav Raduljica koji je razbacivao Cedevitine mlade igrače s parketa i  lakoćom im punio koš. Na koncu i najefikasniji s 21 poenom.

Udarno oružje Cedevite šut za tri poena večeras je zakazao. Svega 7 ubačaja iz 23 pokušaja. Iako su nedostajali Luka Babić i Luka Žorić, dojam je da ni sa njima Cedevita ne bi uspjela svladati iskusnu grčku momčad, šesterostrukog prvaka Europe. Previše je šuteva promašeno, naročito onih slobodnih bez bloka. Ovim porazom hrvatski je prvak ostao na 2 pobjede, a ima 4 poraza. Osim Pilepića koji je postigao 16 poena kod poraženih istakao se Bilan  s 9 poena i 3 skoka. Kod Panathinaikosa dominirao je igrač utakmice Raduljica s 21 košem, a pratili su ga Gist sa 10 koševa i 7 skokova te Nick Calathes s 10 koševa i 10 asistencija