ABA LIGA

Cedevita preokretom do pobjede u Pioniru, prvi poraz Budućnosti

Cedevita slavodobitno protiv Partizana u Pioniru, prvi poraz Budućnosti u Skoplju.

KARPOŠ – BUDUĆNOST 77:71
Druga utakmica devetog kola ABA lige, podgoričanska Budućnost Voli gostuje kod skopljanskog Karpoš Sokolija.
Podgoričani su glasili za favorite prije utakmice, međutim prognoze se nisu pokazale istinitima. Konačni rezultat je glasio 77:71 za domaćina. Budućnost Voli nakon pet utakmica bez poraza je izgubila, dok Karpoš Sokolija pobjeđuje svoju prvu utakmicu i prekida crni niz od pet poraza.
Utakmica počinje furioznim tempom Budućnosti, u jednom trenutku ih dovodi do 12 poena razlike (8:20)!Međutim, domaćini brzo uzvraćaju te se koncentriraju na šuteve izvana, tako da druga četvrtina završava sa 18 poena razlike (25:8)
Budućnost je bila bolja u drugom poluvremenu, obje četvrtine dobili su sa dva razlike 21:23, 13:15. Probuđeni gosti ipak ne stižu nadoknaditi zaostatak čime domaćin pobjeđuje sa 77:71.
Bojan Subotić s 20 poena je bio najbolji igrač Budućnosti, a dvoznamenkasti učinak su imali još samo M.Williams (14) i S. Šehović (12). Kod Karpoša Sokoli najefikasniji su bili Dragan Labović sa 18 poena te D. Zeković (17) i Z. Vrkić (12).

PARTIZAN – CEDEVITA 87:97
Treća utakmica devetog kola ABA lige igrala se u Beogradu, gdje je zagrebačka Cedevita gostovala kod Partizana. Dvorana Aleksandra Nikolića puni 4500 ljudi gledajući ovaj susret.
Nakon napete utakmice visokog tempa, Cedevita uspijeva izboriti pobjedu rezultatom 87:97.

Utakmicu otvara Ratković košem Partizana u prvoj minuti, Cedevita kratkotrajno preuzima vodstvo u trećoj minuti, ali Partizan brzo uzvraća i podiže na dva razlike. Partizan drži tempo s njime i vodstvo u svojim rukama, prva četvrtina završava vodstvom Partizana (23:22).

Cedevita pomoću Begićevog slobodnog bacanja u 11 minuti dolazi do rezultata 23:23, međutim tu kreću problemi za Cedevitu. Gosti padaju u napadačkom i defenzivnom segmentu igre što domaćini iskorištavaju te povećavaju svoje vodstvo. Tehnički prekršaj kojeg je dobio Veljko Mršić, Cedevitin trener jasno ukazuje na količinu pritiska. Cedevitina igra stagnira te domaćin preuzimaju vodstvo od 16 razlike. U 15. minuti Jackson zabija i time revitalizira uspavanu Cedevitu te rezultat u 15. minuti glasi (42:28).
Cedevita diže tempo utakmice te smanjuju bodovnu razliku a Partizan se muči zabiti. Trener domaćih je nezadovoljan igrom te traži time out u 17. minuti. Momčad gostiju igra konkretniju obranu i ubojiti napad te nakon samo dvije minute vraća rezultat na 49:49. Druga četvrtina završava vodstvom Partizana (51:49)
U početku treće četvrtine obje momčadi igraju solidno, međutim Cedevita uspijeva doći u vodstvo košom Bilana u 25. minuti. Zagrebačka momčad zahvaljujući širem kadru uspijeva držati vodstvo, umor kod domaćina je očit te trener vrši tri izmjene unutar jedne minute. Nakon odlično odigrane treće četvrtine Cedevita drži vodstvo od šest poena i rezultat je 66:73.
U zadnjoj četvrtini Cedevita odličnom obranom ne ostavlja mogućnost Partizanu da se bodovno približi. Cedevita konstantno ima četiri poena prednosti, čini se da Partizan nema odgovora na Cedevitinu obranu. Gosti su u kontroli utakmice, vodeći 8 poena minutu do kraja.
Finalni rezultat glasi 87:97 u korist Cedevite.