Cedevita razmontirala Olimpiju na domaćem terenu

Košarkaši Cedevite upisali su sedmu pobjedu sezone u regionalnoj ligi pobjedom nad ljubljanskom Olimpijom.

Nakon sjajne pobjede u Euroligi nad Laboral Kutxom, došlo je vrijeme za povratak Cedevite na parket regionalne ABA lige u 10. kolu gdje su na domaćem terenu ugostili ljubljansku Union Olimpiju.

Raspoložena momčad Veljka Mršića slavila je rezultatom 82:58 (21:13, 25:15, 22:11, 14:19) čime se izjednačila na drugom mjestu prvenstvene ljestvice sa Crvenom Zvezdom (izgubila u Beogradu od Igokee) i Mega Leksom na omjeru 7-3. Vodeća momčad lige je podgorička Budućnost sa omjerom 8-2.

Hrvatski prvak je od početka dvoboja protiv ljubljanskog sastava držao stvari pod kontrolom. Prvo osjetnije vodstvo došlo je nakon pet minuta susreta kada Gordić pogađa za 12:4, a s istom prednošću od osam poena razlike otišlo se i na prvi predah.

U sljedeće dvije četvrtine Cedevita je povećavala svoju prednost do najviših 68:39, dok je u posljednjoj dionici trener Mršić napravio neke promjene te je Olimpija uspjela smanjiti na -24.

Najbolji u redovima domaćih su ponovno bili Pullen i Bilan sa 11 poena, a dvoznamenkasti su kod Cedevite bili i Arapović, novopridošli Walker te mladi BiH reprezentativac Musa sa 10 poena. Kod gostiju je Sava Lešić upisao 16 ubačaja.

Od ostalih hrvatskih predstavnika, Cibona je u subotu poražena od Mega Leksa u Sremskoj Mitrovici rezultatom 76:72, dok će Zadar u ponedjeljak ugostiti Partizan u Višnjiku.