Cedevita slavila u Osijeku i prošla u polufinale PH

Cedevita je otpor Osječana slomila tek krajem druge četvrtine.

U drugoj utakmici četvrtfinalne serije doigravanja HT Premijer lige Cedevita je u gostima svladala Vrijednosnice Osijek 89:62. Momčad Jure Zdovca tako je seriju okončala s 2-0 i plasirala se u polufinale, gdje će igrati protiv Splita.

KK Vrijednosnice Osijek – KK Cedevita 62:89

KK Vrijednosnice: Tomsick, Taylor 10, Dođen 12, Levinson 9, Anzulović, Šarac 10, Krolo 6, Lindbom 3, Vrkić 3, Turalija 9.

KK Cedevita: Ukić 5, Krušlin 10, Perković, Nichols 7, Slavica 6, Musa 15, Cherry 11, Arapović 2, Markota 12, Ramljak 8, Stipanović 13.

“Moram reći da, možda će se netko smijati, ali meni ovo nisu bile nimalo lake utakmice. U prvoj utakmici smo se mučili tri četvrtine. Znači, imaju neku kvalitetu i stvarno smo morali dati sve od sebe da bi ih slomili. Čestitam momcima na polufinalu. To se od nas očekuje. Nije lako igrati takve utakmice jer ih moraš igrati, a glavom si već dalje i zbog toga smo mi treneri još više nervozni. Očekujemo sljedećeg suparnika, Split ili Šibenik, koji su možda još neki nivo više od Osijeka i idemo dalje”, izjavio je nakon pobjede trener Cedevite Jure Zdovc.

Poslije trice Ariana Došena domaćini su u šestoj minuti vodili 16:13, no Cedevita je prvu četvrtinu završila serijom 11-3 i nakon 10 minuta Zagrepčani su imali prednost 24:19. U prvoj polovici druge dionice Osječani su se ponovo držali solidno i u 14. minuti bili su na zaostatku 26:31, no Cedevita je potom opet dodala gas. Džanan Musa, Nik Slavica i Damir Markota zabili su po dva poena, a Will Cherry ubacio je jednu tricu u 9-0 seriji kojom su aktualni prvaci Hrvatske na 4:51 min. do kraja poluvremena poveli 40:26.

Nakon 20 minuta igre rezultat je bio 49:36 za Cedevitu, koju je s devet poena, sedam skokova i četiri asistencije u prvom poluvremenu predvodio centar Andrija Stipanović.

U nastavku za Zagrepčane nije bilo problema. Musa, Stipanović, Filip Krušlin i Ivan Ramljak napravili su seriju 9-0, kojom je Cedevita povela 62:42, a treća četvrtina završena je naposljetku s vodstvom gostiju 74:45.

U dresu pobjednika Musa je upisao 15 poena, pet skokova i pet asistencija, Stipanović je ubilježio 13 poena, osam skokova i četiri asistencije, Markota 12 poena, tri skoka i dvije asistencije, Cherry 11 poena, pet skokova i četiri asistencije, a Krušlin 10 poena, tri skoka i tri asistencije.

Povratnik Arapović i danas je dobio minutažu. Za 15 minuta. upisao je dva poena, četiri skoka i jednu asistenciju.

Na strani domaćina Došen je upisao 12 poena, šest skokova i tri asistencije, a po 10 poena zabili su Aljoša Šarac (3 skoka i 9 asistencija) te Jimmie Lee Taylor (3 skoka).