Cedevita slavljem u Trnskom zaključila 17. kolo A1 lige

Roko Leni Ukić i Nik Slavica upisali su double-double učinak.

Košarkaši Cedevite došli su do 15. pobijede iz 16 susreta u košarkaškoj A1 ligi, a nova žrtva bili su košarkaši Zagreba koji su teren napustili sa minusom od 13 koševa, što i nije tako loš rezultat s obzirom da su prije 20-ak dana u utakmici četvrtfinala kupa Krešimira Ćosića poraženi sa čak 51 razlike.

Cedevita je otvorila susret sa vodstvom 5:0, ali u domaćim redovima je iznimno raspoložen bio Ante Krapić koji je u prve tri minute postigao osam koševa, a nakon toga Jan Palokaj je polaganjem doveo domaćina u jedino vodstvo na utakmici 10:9. Minutu i pol prije kraja prve četvrtine Džanan Musa je tricom odveo Cedevitu na devet razlike, a četvrtina je završila sa 28:22 novim polaganjem Palokaja. U drugoj četvrtini Mravi su se približili na tri poena zaostatka ubačenim slobodnim bacanjima Krapića, no u zadnjoj minuti Nik Slavica i Chris Anthony Johnson postavljaju 41:49 rezultat kojim se odlazi na odmor. Najveću prednost od 17 koševa razlike donio je Karlo Žganec pred kraj treće četvrtine, a u posljednjoj četvrtini su igrači Cedevite mirno održavali prednost i priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u redovima Vitamina bio je kapetan Roko Leni Ukić koji je za 25 minuta provedenih u igri ostvario double-double učinak sa 17 poena, ( 3/3 trice i samo jedan promašen šut za dva poena ) i 11 asistencija. Double-double upisao je i Nik Slavica sa 16 poena i 10 skokova, a dvoznamenkasti su još bili C.A. Johnson sa 14, Filip Krušlin 11, te Džanan Musa i Darko Bajo sa 10 koševa. U domaćim redovima Ante Krapić zabio je 25 koševa, Matej Buovac dodao je 14, a Bože Radoš 12.

“Ušli smo jako loše u utakmicu, cijelo vrijeme smo igrali egal. Ovo je bilo jako neozbiljno od nas. Mogu reći da smo ušli čak i podcjenjivački, a Zagreb je sasvim OK ekipa. Igrali smo obranu kao da smo tek jučer počeli igrati košarku. U trećoj četvrtini smo ipak podigli razinu obrane. Odmah smo onda napravili razliku i držali je koliko-toliko do kraja”izjavio je za službenu stranicu Cedevite nakon utakmice bek Toni Perković.

Cedevita se ovom pobijedom izjednačila sa Zadrom na vrhu prvenstvene ljestvice, dok je Zagreb tek na 11. poziciji sa samo tri pobijede.