Cedevita ‘šokirala’ Efes u Istanbulu

Košarkaši Cedevite izenadili su Efes Darija Šarića u trećem kolu Eurolige...

Nakon što su neočekivano poraženi od Limogesa prije nekoliko dana, košarkaši Cedevite vratili su dobro ozračje u svlačionicu i mir u vlastite redove pomalo iznenađujućom pobjedom nad Anadolu Efesom rezultatom 81:75.

Šok-terapija Veljka Mršića i izbacivanje iz momčadi Tomislava Zubčića očito je polučilo svoje, jer hrvatski je prvak fantastično svladao ponajbolji europski sastav, koji je i ove sezone istaknuo najozbiljniju kandidaturu za podizanje trofeja pobjednika Eurolige.

Prekinut je, usto, i niz od četiri uzastopna poraza (dva u ABA ligi, dva u Euroligi), a ključna je bila završnica utakmice. Domaćini su sedam minuta prije kraja držali naoko sigurnu prednost od 67:59, ali Jacob Pullen s dvije trice, Fran Pilepić s jednom te sjajni Miro Bilan ispod koša režirali su preokret, šokirali Istanbul i kući ponijeli puni plijen, nanijevši ujedno domaćima prvi ovogodišnji europski poraz.

Premijerna je to Cedevitina pobjeda u Euroligi ove sezone, u trećemu kolu, a među najzaslužnijima za takav uspjeh zasigurno je kapetan Bilan s 20 koševa i deset skokova. Slijedi ga Pullen s 18 poena (deset u posljednjoj četvrtini) te Babić s 14 koševa, devet skokova i pet asistencija.

Sastav Efesa predvodio je Jon Diebler s 15 koševa, dok je hrvatski reprezentativac Dario Šarić postigao 14 koševa te dodao tomu pet skokova i dvije asistencije.

Trijumf je arhiviran, a slijedi gostovanje kod Emporio Armanija u Milanu za sedam dana…