Cedevita srušila Anadolu Efes

Cedevita je po drugi put u sezoni pobijedila Efes i došla do druge pobjede u Top 16 fazi Eurolige.

Slavlje košarkaša Cedevite u Limogesu/Foto: facebook.com/KK-Cedevita

Oko 4.000 ljudi vidjelo je čak 94 koša u prve dvije četvrtine, po 47 sa svake strane, a nije nedostajalo ni dobrih poteza.

Cedevita je utakmicu otvorila s petorkom u kojoj su bili Gordić, Babić, White, Žganec i Bilan.
Zagrebačka je momčad od početka kontrolirala rezultat, ali nisu uspjeli doći do veće prednosti od šest koševa razlike. Najveći ‘krivac’ za to je Dario Šarić, ponajbolji igrač Efesa u prvoj četvrtini, koji je u tom razdoblju postigao 9 koševa.

Cedevita je posložila svoju obranu, ostavila protivnike na samo jednom ubačaju iz igre u pet minuta. Napadali su domaći košarkaši obruč s dosta ulaza, a odličnu rolu je imao Arapović. Pullen je napokon malo došao do daha, a Cedevita je kao u transu došla do velikih 13 koševa razlike (63:50). Bilo je to 4 minute prije kraja četvrtine, a onda je uslijedila crna rupa domaćina. Obrana je pala izlaskom Žganca zbog četiri prekršaja, u napadu su se radile greške i uzimali ishitreni šutevi, a Efes je preiskusna momčad da to ne bi kaznila. Povukao je Huertel, nastavio Šarić pa su Turci nakon 30 minuta imali za njih zadovoljavajućih ‘minus 6’ (59:65).

Uslijedili su promašaji s obje strane, suci su propustili svirati ‘silaznu putanju’ Brownu nakon jednog ulaza Pullena, ali je Amerikanac s gruzijskom putovnicom ipak uspio zabiti ključni koš. Hladnokrvno je Pullen zabio za ‘plus 4’, a to Efes nije uspio nadoknaditi pa je Cedevita došla do druge pobjede u Top 16 fazi Eurolige. Trenutno ni četvrtina finala ne izgleda kao nemoguća misija…
Najefikasniji igrači Cedevite bili su Bilan i Arapović s po 16 koševa, Pilepić i Babić su dodali po 12, a Pullen 11. Kod Efesa Brown je ubacio 17, Šarić 16, a Huertel 12. U sljedećem kolu Cedevita gostuje kod Fenerbahčea.