Cedevita svladala Crvenu Zvezdu

Cedevita je upisala novu pobjedu...

Kvarner - Cedevita/Foto: Arsen Miletić

Prošlogodišnji finalisti regionalne lige, košarkaši Cedevite, na domaćem terenu svladali su Crvenu Zvezdu s 74:72.

Zagrepčani su ubačajem Pullena prvi put poveli u 11.minuti, no gosti su ipak na poluvrijeme otišli s vodstvom od 35:38. Uoči zadnje dionice  Cedevita je imala minimalnih 56:55 te su tricom Pilepića u 32. minuti poveli s uvjerljivih 61:55. Dvije minute nakon Zirbes je za beogradsku momčad izjednačio na 62:62 te se u posljednjih šest minuta vodila prava bitka.

Dvije minute prije kraja susreta Arapović je pogodio tricu za 73:70 , nakon čega je Mekel smanjio na 73:72. Uslijedio je neiskorišten napad Cedevite, u kojem je faul pretrpio Luka Babić te sa linije slobodnih bacanja pogađa za konačnih 74:72.

Najbolji u redovima domaćina bili su Miro Obilan sa 14 poena, šest skokova i tri asistencije, Nemanja Gordić sa 13 koševa i Fran Pilepić s ubačenih 11. Tomislav Zubčić postigao je 10 koševa. Kod gostiju najučinkovitiji su bili Gal Mekel sa 17 poena i Ryan Thompson sa 13.