Cedevita svladala Mega Leks

U 18. kolu ABA lige Cedevita je u Domu sportova svladala Mega Leks sa 89:85. Zagrepčani su prvo poluvrijeme završili s vodstvom 44:36, no pali su zadnje tri minute treće četvrtine i u posljednju su dionicu ušli s minimalnim zaostatkom 63:64.

“Mislim da smo zasluženo pobijedili. Na kraju je utakmica došla na jednu loptu. Mogla je otići na obje strane, no osim prve četvrtine, vodstvo je bilo stalno na našoj strani. Mi nismo imali dobre odluke u zadnje tri-četiri minute, kad smo ispustili šest razlike. Šutirali smo tada otvorene šuteve, no momčad Mege bila je u bonusu i mogli smo ih napasti prodorom, iznuditi neki faul ili spustiti loptu unutra”,  rekao je trener Cedevite Veljko Mršić .

cedevita-megaleks

Luka Babić igrač Cedevite,  nakon pobjede prokomentirao je utakmicu rekavši kako je očekivano to bila jedna neugodna utakmica: ” Mega je mlada ekipa s puno energije. Mi nismo ušli kako treba, pretrčali su nas u startu, imali smo nekoliko izgubljenih lopti i dopustili smo im dosta laganih poena. No, poslije smo se vratili, držali smo ritam i uspjeli smo pobijediti. Što se tiče moje igre, ja sam se naljutio na sebe i uzeo sam više odgovornosti. Ipak sam ja jedan od važnijih igrača u momčadi, drago mi je da sam pomogao momčadi i nadam se da ću ovako nastaviti. Nakon ozljede nisam bio u nekom ritmu i trebalo mi je utakmica i minuta. Ovo je pravi put, da budem agresivan i da ne stojim sa strane.”

( foto: KK Cedevita)