Cedevita u napetoj završnici poražena od Darussafake

Uoči gostovanja bogate momčadi Darussafake Luka Babić izjavio je kako je Cedeviti za izlazak potrebna samo jedna dobra utakmica i pobjeda da bi se vratila iz krize. Zagrepčani su jučer odigrali dobru utakmicu, no pobjedu upisali nisu. Gosti su slavili sa 83:77, a rezultat je lako mogao biti i obrnuti jer je sve odlučeno u samoj završnici.

Kad je Miro Bilan na dvije minute do kraja zabio na drugi obruč, Cedevita je povela s minimalnih 75:74. No, Marcus Slaughter na to je položio (trener Cedevite Veljko Mršić rekao je kasnije na konferenciji da ga je tu trebalo faulirati), a Bilanu nije ušao šut iz okreta preko upravo tog Slaughtera.

Cedevita je u drugo poluvrijeme ušla s pet poena zaostatka, a prvi put na utakmici domaćini su poveli kad je Miro Bilan u kontri na asistenciju Jacoba Pullena na pet i pol minuta do isteka treće četvrtine zabio za 48:47 u korist Cedevite. Ta treća četvrtina bila je vrlo napeta. Igralo se koš za koš, ali Cedevita je u zadnjih 10 minuta ušla s vodstvom 61:59 jer je Nemanja Gordić na 30 sekundi do isteka treće četvrtine pogodio važnu tricu iz desnog kuta, a Marko Arapović je dvadesetak sekundi kasnije pogodio i dva slobodna bacanja.

Što se tiče prvog poluvremena, Zagrepčani su prvu četvrtinu izgubili s 24:19, no odmah se vidjelo da to nije ona Cedevita koja je igrala protiv Partizana.Pod košem je Marcus Slaughter u obrani radio probleme Miri Bilanu pa je Veljko Mršić odlučio zaigrati s niskom postavom, u kojoj je Karlo Žganec igrao centra, a White je bio na četvorci.

U tim trenucima kad su gosti otišli preko 10 razlike situacija je za Cedevitu bila vrlo ozbiljna. Gosti kao da su bili na korak od toga da prelome utakmicu, no Zagrepčane je u igri držao Jacob Pullen (ukupno 11 poena u drugoj dionici).

U dresu Cedevite Pullen je upisao 26 poena, četiri skoka i tri asistencije. Bilan je dodao 13 poena i šest skokova, a Gordić 11 poena, dva skoka i dvije asistencije.

Kod gostiju je Slaughter upisao 17 poena i pet skokova, a Markoišvili 16 poena.

Izjave nakon utakmice

“Da bi se dobila utakmica u Euroligi treba obranu 40 minuta igrati na istom nivou”, rekao je trener Cedevite Veljko Mršić. “

“Mislim da smo kontrolirali ritam utakmice”, izjavio je trener Darussafake Oktay Mahmuti.