Cedevita u posljednjoj četvrtini isprovocirala uvjerljiv poraz

Cedevita nije iskoristila prigodu da pobjedom nad Crvenom Zvezdom u Beogradu izbije na drugo mjesto regionalne ABA lige...

Miro Bilan i Jasmin Repeša/Getty Images

Cedevita ipak nije iskoristila prigodu koju joj je u prošlome kolu ABA lige neizravno pružila Olimpija. Pobijedivši podgoričansku Budućnost i osiguravši Zvezdi prvu poziciju, Slovenci su, naime, hrvatskoj momčadi ponudili da pobjedom nad srbijanskom ekipom preuzmu drugo mjesto skupine, no izabranici Jasmina Repeše isključivo su svojom lošom igrom tu prigodu nonšalantno propustili.

Premda su dobro otvorili susret (8:0, osam napadačkih skokova) i u nekoliko navrata držali prednost od deset koševa razlike, Zvezda je sredinom druge četvrtine iskoristila potpuno opuštanje gostujućeg sastava, pad koncentracije i lošu igru ispod koša te je preuzela kontrolu i serijom od 18:2 povela rezultatom 41:29.

U nastavku je ponovno, kao i u prvom poluvremenu, bolja momčad bila Cedevita (serija od 20:6); povukli su Fran Pilepić i Nemanja Gordić i hrvatskog predstavnika iznova doveli u vodstvo, no čim su domaći eliminirale neke tehničke pogreške i podignuli tempo, Cedevitina je nada još jednom počela kopniti.

Posljednja je četvrtina donijela neobičnu situaciju u kojoj se pune četiri minute igralo bez ijednog koša na bilo kojoj strani. No, upravo je u tom razdoblju – za samo tri minute – Cedevita ušla u bonus i zapečatila si sudbinu. Zvezda je otpočela novu seriju, odlijepila se na 74:60 i susret okončala konačnim ishodom od 78:63.

U redovima hrvatskoga prvaka tek su Fran Pilepić i Miro Bilan upisali dvoznamenkasti broj poena (10, odnosno 13), dok je kod Zvezde najefikasniji s 14 poena i devet skokova bio Mitrović.