Cedevita uvjerljiva protiv Cibone

Cedevita je svladala Cibonu...

U trećem kolu ABA lige Cedevita je u gradskom derbiju bila bolja od Cibone 83:65 (23:18, 16:16, 21:18, 23:13). Aktualni prvak Hrvatske tako je opravdao status favorita. Vukovi su bili ravnopravni samo u prvih 20 minuta, no u nastavku je Cedevita rutinski stigla do zaslužene pobjede. Cedevita je susret otvorila serijom 9:0, no Cibona je ipak uspjela biti blizu do kraja poluvremena.

Tijekom treće četvrtine stalno je Cedevita imala između pet i deset poena prednosti, a utakmicu je definitivno odlučila serija Cedevite 8:2 početkom posljednje četvrtine. U redovima Cedevite najviše se istaknuo Miro Bilan sa 17 koševa i 11 skokova, dok je Nemanja Gordić imao 13 koševa i osam asistencija. Dobri su još bili Tomislav Zubčić (13 koševa, šest skokova) i James White (11 koševa, osam skokova). Kod Cibone su se istaknuli Ante Žižić (15 koševa, sedam skokova) i Marin Rozić (13 poena, sedam asistencija). Tako je Cedevita upisala treću pobjedu u sezoni, dok je za Cibonu ovo drugi poraz.