Cedevita uvjerljiva u Draženovom domu za izjednačenje finalne serije

Sljedeći ogled zagrebačkih rivala slijedi već u četvrtak, 31. svibnja u 20,00 u Domu sportova.

U drugoj utakmici završnice HT Premijer lige Cedevita je svladala Cibonu s 82:73 i time izjednačila rezultat na 1:1. Završnica se igra na tri pobjede pa je sada izvjesno da se finalna serija produžila i da ćemo moći uživati u još minimalno dvije utakmice. Sljedeći ogled zagrebačkih rivala slijedi već u četvrtak, 31. svibnja u 20,00 u Domu sportova i na Arena sport TV te HTV2.

Cibona – Cedevita 73:82 (19:27, 20:23, 20:17, 14:15)

Cibona: Jularić , Bilinovac 2 , Uljarević , Ratkovica 10, Žorić 13,  Ćorić, Gilbert 13, Novačić 1, Bošnjak 12, Rozić 10 , Ljubičić 2, Tomas 10.

Cedevita: Ukić 15, Krušlin 8, Perković, Bajo, Nichols 11, Žganec 3, Musa 2, Cherry 20, Arapović, Markota 6, Ramljak 2, Stipanović 15

Početak prve četvrtine obilježila je napeta borba za svaki koš i rezultat je bio izjednačen sve do sedme minute kada Cedevita radi seriju od +11 i prelazi u vodstvo 25:16 potpomognuta s dvije Cherryjeve i jednom Ukićevom tricom. Cedevita održava respektabilnu prednost do kraja prve i tijekom cijele druge četvrtine, tako se i na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 50:39 za igrače Jure Zdovca.

Treća četvrtina prolazi u trci Cibone za stizanjem razlike koju je stvorio protivnik, no ne donosi pomak domaćinu. Na početku 33. minute William Cherry zbog ozljede odlazi s parketa što je Cedeviti zakompliciralo održavanje prednosti. Cibona prepoznaje šansu i dolazi na tek šest razlike (70:76) tri i pol minute prije kraja utakmice te slijede nervozne tri minute bez koša s obje strane. Susret je zapečatila trica Demetriusa Nicholsa 40 sekundi prije kraja za vodstvo Cedevite 79:70, a sirena je zasvirala na konačnih 82:73 za Cedevitu.

Najviše poena (20) za Cedevitu je ubacio Cherry iako je zbog ozljede morao ranije završiti utakmicu, a povratnik na parket Andrija Stipanović dodao je 15 poena uz 9 skokova i dvije asistencije.

U redovima Cibone najviše su se istaknuli Luka Žorić i Dominic Gilbert s po 13 ubačenih poena.