Cedevita vodila +15, na kraju izgubila s -17 protiv Crvene Zvezde!

Druga utakmica igra se sutra, ponovno u Beogradu s početkom u 18:30.

KK Cedevita

Košarkaši Cedevite poraženi su u prvoj utakmici finala ABA lige u gostima kod Crvene Zvezde 81:64.

Cedevita prvu četvrtinu sjajno odigrala i na samom početku utakmice povela s 8:0. Cedevita je nakon 1/4 vodila s 27:16, no dobra igra Cedevite trajala je samo prvih 10 minuta i tako je propala prilika za velikim iznenađenjem.

U 2/4 Crvena Zvezda sjajno ulazi, domaći košarkaši pojačali su obranu, a u napadu im je sve ulazilo. Srpski sastav je 17. minuti poveo s 40-33, Cedevita se opet rezultatski vratila i na odmor otišla s -1, bilo je  44-43 za Crvenu Zvezdu.

U nastavku utakmice puno bolja igra domaćih igrača koji vođeni sjajnom atmosferom odigrali čvrstu obranu a u napadu lako dolazili do koševa. Obrana Cedevite nije bila na razini pa je tako Zvezda u 26. minuti došla do prednosti od 13 koševa (60-47). Cedevita do kraja nije imala priliku da se rezultatski priključi. Završilo je pobjedom Crvene Zvezde 81:64.

Kod Cedevite najbolji Tomas (14), Bilan (12) i James (12), dok su Zvezdu predvodili Jenkins (20), Wolters (14) i Kuzmić (14).