Cedevita zamrznula Cibonu na -35

U prvom dvoboju finala prvenstva Hrvatske u košarci Cedevita je demolirala Cibonu za vodstvo 1:0.

Košarkaši Cedevite otvorili su finalnu seriju prvenstva Hrvatske u košarci protiv Cibone na najbolji mogući način pobjedom s velikih 35 koševa razlike, odnosno rezultatom 101:66 (27:21, 23:9, 28:19, 23:17) .

Prevelikim hendikepom za Cibonu pokazala se odsutnost mladog centra Ante Žižića koji je utakmicu propustio zbog ozljede trbušnog zida što je aktualnom prvaku Hrvatske dodatno olakšalo put prema prvoj pobjedi u pohodu na obranu naslova.

Već nakon četiri minute Cedevita je otišla u vodstvo 13:0, no nakon time-outa trenera Cibone Slavena Rimca njegova momčad se konsolidirala i do kraja četvrtine vanjskim šutevima uspjela doći do izjednačenja (21:21) nakon kojeg Cedevita radi seriju od 6:0 i odlazi s prednošću na odmor..

Ipak, u drugoj su dionici stali šutevi Cibone, zabili su samo samo devet koševa što je omogućilo Cedeviti da već do poluvremena ode na 20 koševa razlike.

U drugom poluvremenu bilo je to samo odrađivanje posla za košarkaše Cedevite koji su imali 10 različitih strijelaca od kojih je najbolji bio Marko Tomas s 16 poena, dok je na strani Cibone najistaknutiji bio Siriščević sa 19 ubačaja.

Drugi susret igra se u Domu Dražena Petrovića u subotu gdje će Cedevita tražiti drugu, a možda i odlučujuću pobjedu u seriji na tri pobjede.