Čehinje na domaćem parketu slavile protiv Hrvatske

Samo dva pogotka u prvih 25 minuta postigle su naše rukometašice.

Katarina Ježić

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija poražena je u drugoj utakmici na Štit Cheba kupu od domaćih Čehinja rezultatom 21:19.

Češka – Hrvatska 21:19 (13:4)

Hrvatska je jako loše ušla u utakmicu, prvih 10 minuta su izabranice Nenada Šoštarića bile neprecizne i nisu uspjele postići pogodak što su Čehinje iskoristile i otišle na visokih 10 golova prednosti. Nakon 25 minuta igre, Hrvatska je postigla samo dva pogotka, a isto toliko su zabile u posljednjih pet minuta prvog poluvremena.

U drugom poluvremenu kao da je izašla neka druga ekipa, puno opuštenije Hrvatice su pomalo spuštale zaostatak, a sasvim su se približile 15 minuta prije kraja kada Katarina Ježić s dva pogotka u nizu približava Hrvatsku na 16:14. Nastavila je Ježić u istom ritmu nakon obranjenog sedmerca Pijević i sa još dva pogotka izjednačila rezultat. Imala je Hrvatska priliku i povesti, ali je Larissa Kalauz promašila sedmerac, to kao da je demotiviralo cijelu ekipu koja se istrošila i pala te na kraju upisala poraz.

Najbolja je u redovima Hrvatske bila Katarina Ježić s četiri pogotka, a po tri su zabile Valentina Blažević i Paula Posavec. Sara Kovarova bila je prvi strijelac Češke s pet pogodaka.

U drugom susretu Slovačka je sa 35:22 bila bolja od Švicarske.