Češka ponizila Hrvatsku i izbacila ju s Eurobasketa

Hrvatska se ovim porazom oprostila od Eurobasketa, a Češka će u četvrtfinale gdje ju najvjerojatnije čeka Srbija.

Hrvatska – Češka 59:80. Zvuči nestvarno, ali je tako. U osmini finala poraženi smo i poniženi od odlične reprezentacije.

Od samog početka nismo bili na visini zadatka. Dekoncentracija u napadu i izgubljene lopte rezultirale su mnoštvom laganih poena. Tomas Satoransky vrhunski je dirigirao igrom Češke i već na poluvremenu bili smo u minusu od 17 poena.

Početkom nastavka ozlijedio se Kruno Simon i tu je priči bio kraj. Nastavili smo gubiti lopte, a protivnik je nizao lagane poene. U jednom trenutku su pobjegli na čak 30 razlike. Serijom 8:0 zaključili smo treću dionicu i dobili nadu da se nećemo barem osramotiti. Krenula je posljednja četvrtina, Hrvatska je grizla u obrani i pet minuta prije kraja prišli smo na prihvatljivih minus 13 što u nekom ludom scenariju može značiti i preokret. Nažalost, opet smo stali i bez većih problema protivnik je priveo utakmicu kraju.

Bojan Bogdanović je ubacio 12 poena, a Roko Ukić i Mario Hezonja 10. Jan Vesely je kod suparnika ubacio 20 uz 13 skokova.