Četiri hrvatska predstavnika na slalomu u Kranjskoj Gori uzela bodove

U drugoj vožnji je samo Elias Kolega nazadovao nekoliko mjesta.

Sjajni dan imali su hrvatski skijaši na slalomu u Kranjskoj Gori. Od pet skijaša koliko ih je startalo, četvorica su prošla u drugu vožnju i na kraju osvojili bodove u Svjetskom kupu.

Najbolji je bio Istok Rodeš koji se plasirao na 18. mjesto (19. u prvoj vožnji), dok se preostali trojac plasirao jedan iza drugog (od 22. do 24. mjesta). 22. je završio utrku Matej Vidović (23. u prvoj vožnji), iza njega bio je Filip Zubčić (27. u prvoj vožnji), a potom Elias Kolega (20. u prvoj vožnji).

Mlađi Eliasov brat, Samuel Kolega plasirao se na 48. mjesto prve vožnje.

Vodeći trojac iz prve vožnje, Henrik Kristoffersen, Manfred Moelgg i Alexis Pinturault nisu uspjeli zadržati svoje pozicije i u drugom laufu. Kristoffersen je na kraju stao na drugo mjesto pobjedničkog postolja, a prestigao ga je Švicarac Ramon Zenhaeusern koji je imao sedmo vrijeme prve vožnje.

Treće mjesto na pobjedničkom postolju pripalo je Marcelu Hirscheru do kojeg se probio sa šestog mjesta, dok je Moelgg završio kao šesti, a Pintuarault iza njega.